Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

VEĽKÉ POHYBY na mediálnom trhu! Populárny portál Zoznam.sk a známe Rádio VIVA spojili svoje sily

Známy a populárny Zoznam.sk a Rádio VIVA spojili svoje sily v slovenskom mediálnom prostredí. ZDROJ: zoznam.sk

BRATISLAVA – Majiteľ spoločnosti Zoznam, s.r.o. Martin Mác by rád po rokoch v online priestore, rozšíril svoje podnikateľské (profesionálne) portfólio o známe rádio VIVA. Preto požiadal Radu pre vysielanie a retransmisiu o súhlas prevodu podielu spoločnosti Intersonic Radio Viva na Zoznam s.r.o., ktorý pôsobí v slovenskom mediálnom prostredí už 25 rokov.

 

Zoznam s.r.o. v súčasnosti ponúka vyše 40 online produktov – spravodajské weby, aj tematické magazíny. Spojením s tiež dlhoročnou populárnou rozhlasovou stanicou by sa spolu posunuli ďalej, rozšírili, vylepšili a zatraktívnili tak svoje aktivity. Výsledkom vzájomnej spolupráce mediálneho domu s rádiom, by mali byť synergie v príprave obsahu, vyššia efektivita nákladových položiek a na konci dňa spokojnejší poslucháči aj internetoví používatelia. “Našim cieľom je vytvoriť spolu nový, atraktívny, multimediálny formát, ktorého zámerom bude výraznejšie posilnenie regionálneho charakteru rádia, jeho žánrová, spravodajská aj hudobná univerzálnosť. S využitím našich online portálov sa dokážeme synergicky prepojiť s rádiom a znásobiť tak zásah poslucháčov s riešeniami šitými na mieru v rôznych tematických blokoch ako je spravodajstvo, publicistika, hudba, kultúra, šport, auto-moto a podobne,“ povedal Martin Mác.

Známy a populárny Zoznam.sk a Rádio VIVA spojili svoje sily v slovenskom mediálnom prostredí. ZDROJ: zoznam.sk

Hlavnou ambíciou nového majiteľa, je najmä získať 16 nových frekvencií tak, aby sa jeho signál opäť šíril po celom Slovensku. “Rozhodli sme sa požiadať o pridelenie voľných frekvencií po zaniknutom Rádiu Anténa Rock, od Bratislavy až do Košíc s cieľom rozšíriť, vylepšiť a zatraktívniť rozhlasové vysielanie vo väčšine slovenských miest a obcí. Všade tam, kde to bude možné,“ dodal riaditeľ Rádia VIVA Ivan Lacho. Nové rádio VIVA chce byť kvalitnou a silnou kombináciou spravodajskej a talk stanice so silným regionálnym zameraním aj vďaka vzájomnej spolupráci s online portálmi spoločnosti Zoznam. Aj preto sa táto rozhlasová stanica rozhodla posilniť, skvalitniť svoje vysielanie a posunúť sa do atraktívneho mediálneho priestoru.