Veľké PRESUNY VOJAKOV po Slovensku! TOTO sa má diať v najbližšej dobe: Majú sa ľudia báť?

SLOVENSKO – Slovensko čakajú významné udalosti. V najbližších mesiacoch sa totiž uskutoční na našom území vyše 40 cvičení vojakov. 

V prvom polroku 2024 sa na území Slovenskej republiky plánuje 41 vojenských cvičení. Ako informuje portál dnes24.sk, Slovenskí vojaci by počas prvých šiestich mesiacov mali byť vyslaní na 72 cvičení v zahraničí. Vyplýva to z materiálu, ktorý Ministerstvo obrany (MO) SR predložilo do medzirezortného pripomienkového konania.

Na Slovensku sa majú uskutočniť okrem iného aj medzinárodné vojenské cvičenia Slovenský štít 2024, Falcon Defender alebo Spoločná výsadková príprava Síl pre špeciálne operácie.

Slovenskí vojaci aj v zahraničí

Materiál navrhuje aj schválenie vyslania slovenských vojakov do zahraničia a naopak, prítomnosť zahraničných ozbrojených síl v SR na základe medzinárodných zmlúv v oblasti kontroly zbrojenia, odzbrojenia a budovania dôvery a bezpečnosti.

Vláde sa navrhuje odsúhlasiť aj prechod cez územie Slovenskej republiky pre ozbrojené sily členských krajín NATO, Partnerstva za mier s výnimkou Ruska a Bieloruska i účastníckych a členských štátov medzinárodných zmlúv na účel plnenia ich úloh v súlade s medzinárodným právom, a to na základe predchádzajúceho oznámenia a povolenia.

Súhlas sa nevzťahuje na prechod zahraničných ozbrojených síl realizovaný v rozpore s právnym poriadkom SR alebo určenými podmienkami.

Viac o téme: cvičenie, presun, Slovensko, vojaci

Súvisiace články