Regióny Bratislava Top

VEĽKÝ ZÁSAH NAKA! Zadržali plukovníka z ministerstva obrany aj príslušníka SIS

BRATISLAVA – Horúca aktualita! Slovensko v najbližších hodinách pravdepodobne vyhostí niekoľkých ruských diplomatov. Podľa informácií denníka N zadržali elitní policajti NAKA plukovníka z ministerstva obrany aj príslušníka Slovenskej informačnej služby.

 

Od piatka prebieha na Slovensku akcia, aká v našej histórii nemá obdobu. Bezpečnostné zložky zadržali minimálne tri osoby pre podozrenie z vyzvedačstva pre Rusko.

Národná kriminálna agentúra podľa informácií Denníka N zadržala plukovníka zo slovenského ministerstva obrany, príslušníka Slovenskej informačnej služby a osobu, ktorá je spojená s dnes už vypnutým webom Hlavné správy. Minimálne jeden zo zadržaných sa už k trestnému činu priznal. Osoby mal podplácať zamestnanec ruského veľvyslanectva na Slovensku.

Galéria
Veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike Igor Borisovič Bratčikov. Zdroj: TASR
Veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike Igor Borisovič Bratčikov. Zdroj: TASR
Veľvyslanec Ruskej federácie v Slovenskej republike Igor Borisovič Bratčikov. Zdroj: TASR
navigate_before
navigate_next

Ministerstvo zahraničných vecí plánuje v najbližších hodinách predvolať ruského veľvyslanca Igora Bratčikova a vyhostiť z Bratislavy niekoľko ruských diplomatov. Pracovník ruskej ambasády má aj v prípade spáchania trestného činu na Slovensku diplomatickú imunitu a takéto situácie sa riešia vyhostením z nášho územia. Kto sú zadržané osoby, zatiaľ nie je známe. Obvinení sú zatiaľ dvaja zo zadržaných.

Polícia aj úrad špeciálnej prokuratúry tvrdia, že poskytnú bližšie informácie na tlačovej besede. Akciu zameranú proti špionáži na našom území spustili podozrivé informácie, ktoré zachytilo vojenské spravodajstvo.

Dva dezinformačné weby na Slovensku vypli. Najprv 2. marca Hlavné správy a minulý týždeň aj Hlavný denník. Minister obrany Jaroslav Naď opakovane hovoril, že štát má dôkazy o tom, že Hlavné správy sú financované ruskou ambasádou, verejnosti ich však neukázal s odôvodnením, že ide o utajované skutočnosti.