Regióny Bratislava

Vianoce sa blížia. V centre hlavného mesta už stojí ich nezameniteľná súčasť

Zdroj: TASR / Dano Veselský

BRATISLAVA – Na Hlavnom námestí v Bratislave stojí od štvrtka vianočný stromček. Je to 25 rokov starý, 14 metrov vysoký a 1300 kilový smrek obyčajný a mestu ho podaroval obyvateľ z mestskej časti Rača. TASR o tom informoval hovorca Bratislavy Peter Bubla s tým, že strom rozsvietia na začiatku Vianočného hlavného trhu. Ten sa bude konať od 22. novembra do 22. decembra.

Hlavné mesto prichádza tento rok s s novým konceptom trhov, ktorý je zameraný na kvalitné, ekologické, bezpečné, ale i vizuálne atraktívne gastronomické podujatie so sprievodným kultúrnym programom. V novom prevedení preto bude aj usporiadanie stánkov a absolútnou novinkou má byť “zero waste”, čiže snaha predchádzať vzniku odpadu a tiež znižovať množstvo komunálneho odpadu. Používať sa majú výlučne vratné poháre a kompostovateľné riady.

Tohtoročnou novinkou vianočných trhov bude aj nové priestorové usporiadanie predajných stánkov. Na Hlavnom námestí budú komerčné stánky, na Františkánskom námestí bude pódium so sprievodným programom. “Všetky novinky majú za cieľ priniesť na trhy pozitívne zmeny,” poznamenal Bubla.