VIDEO a FOTO: Teplé počasie zmenilo hlavné mesto na pártyslavu. Ľudia už kašlú na opatrenia!

BRATISLAVA – Davy ľudí vylákalo cez víkend teplé počasie do prírody a mestských lesov v hlavnom meste. Na Kolibe a Železnej studničke bola hlava na hlave. Niektorí na bicykloch, iní na prechádzke a mnohí si aj vo väčších skupinách opekali. Zdá sa, že ľudia už na pandemické opatrenia zvysoka kašlú a korony majú po krk.

 

Lanovka z Koliby na Železnú studničku je v prevádzke a mnohí ju využili. Ak sa rozhodnete previesť, obojsmerný lístok pre dospelého človeka stojí 5,50 eura. Pre deti do 6 rokov je zdarma. Pripravte si však doklad, aby ste preukázali, že vaše dieťa nemá ešte potrebný vek na plne hradený lístok.

 

Ak chcete opekať v niektorom z altánkov, ktorý prenajímajú Mestské lesy, nepochodíte. „Vzhľadom na opatrenia altánky neprenajímame, bude to možné až po uvoľnení opatrení,“ reagoval pre Zoznam.sk zástupca riaditeľa Mestský lesov v Bratislave Marek Páva.

 

Ohniská a altánky voľne stojace v prírode však boli počas soboty plné. Väčšie skupiny mladých, ale aj starších si opekali a užívali konečne príjemné počasie. Otvorené boli aj bufety na Kolibe, kde postávalo väčšie množstvo ľudí. Mestskí policajti v čase našej prítomnosti nekontrolovali ľudí. Videli sme pod Kolibou jedno auto mestských policajtov.

 

Viac o téme: Bratislava, JAR, Koliba, lanovka, les, pekné počasie, Železná studnička

Súvisiace články