Regióny Bratislava Top

VIDEO Nevídané zábery. Veľkonočné sviatky premenili Bratislavu na mesto duchov

Na Veľký piatok zívali Bratislavské cesty prázdnotou. Zdroj: Zoznam.sk

BRATISLAVA – Po veľkom sťahovaní národov, ktorého svedkami sme aj napriek prísnym opatreniam a zákazu cestovania boli včera, zavládol dnes v Bratislave nevídaný pokoj. Ulice a cesty sú takmer prázdne. O zápchach, zhone či trúbení, na ktoré sme zvyknutí, a ktoré sú v hlavnom meste každodenným pravidlom, nemôže byť dnes ani reč. 

 

Veľký piatok ako začiatok veľkonočných sviatkov sa postaral o atmosféru na bratislavských cestách, akú sme už dlho nevideli. Nielenže si pri jazde autom nepostojíte v zápche, ale raritou je stretnúť vôbec nejakú väčšiu skupinu vozidiel. A to nielen v odľahlejších častiach mesta, ale aj na hlavných a za iných okolností vyťažených ťahoch.

 

 

V kontraste s včerajškom je kľud na cestách ešte zreteľnejší. Zelený štvrtok sa totiž niesol v znamení takzvaného “sťahovania národov.” Na cestách sa tvorili kolóny, doprava na výjazdoch z mesta sa hýbala doslova krokom a vodičov opúšťajúcich Bratislavu zastavovali pri náhodných kontrolách policajti. Tí v súlade so stále platným zákazom cestovania kontrolovali účel cesty a posádke auta, ktorá nemala dôvod na to cestovať mimo okres, dávali pokuty, no neotáčali ich.