Regióny Bratislava

VIDEO Ukrajinci mali DOBIŤ chlapa ako žito! Čo sa vlastne stalo?

Ukrajinci sa mali pobiť v bratislavskom parku. ZDTROJ: Polícia Slovenskej republiky
Ukrajinci sa mali pobiť v bratislavskom parku. ZDTROJ: Polícia Slovenskej republiky

BRATISLAVA – Ďalšie odporné klamstvo namierené voči Ukrajincom sa začalo šíriť po internete rýchlosťou blesku. Tentokrát ide o extrémne nebezpečný hoax, v ktorom dezinformátori tvrdia, že v Sade Janka Kráľa v Bratislave sa brutálne pobili príslušníci ukrajinskej národnosti. Všetko je inak.

 

Policajti odhalili ďalší nebezpečný hoax, v ktorom jeho šíritelia tvrdia totálne klamstvo. Podľa nich sa mali v Sade Janka Kráľa v Bratislave v stredu 15.2. okolo šiestej hodiny večer brutálne pobiť občania ukrajinskej národnosti. To však ani zďaleka nie je pravda.

Na videu, ktoré hoaxeri uverejnili na sociálnych sieťach vidno, ako sa hlava-nehlava po ukrajinsky hovoriaci mladíci bijú v parku na ulici.

Toto video však bolo zverejnené už v roku 2019, pričom k bitke nedošlo v Bratislave, ale v Moskve.

Fakt, že ide o lož, potvrdil aj bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff. “Preverením na útvaroch v pôsobnosti Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave bolo zistené, že oznámením o danej udalosti žiadny útvar nedisponuje a zároveň bolo zistené, že predmetné video nebolo vyhotovené na území Bratislavského kraja,” uvádza Szeiff.

Ako polícia spomína ďalej, ide o čin zámerného šírenia nenávisti, a takýto prípad nie je vôbec ojedinelý. “Podobné prevzaté videá s vymysleným popisom vznikajú za účelom šírenia nenávisti voči vybranej skupine. V tomto prípade voči príslušníkom ukrajinskej národnosti. Ide o konštantnú prácu kremeľskej propagandy, ktorá sa im v demokratických krajinách snaží vybudovať imidž násilníkov, vrahov, či príživníkov,” upozorňujú policajti.

Týmto spôsobom, podľa nich, zámerne odvracajú pozornosť od zverstiev, ktoré Ruská federácia v skutočnosti pácha doma, aj na Ukrajine.