Kauzy Regióny Bratislava Domáce Top

VIDEO Policajti pri zákroku zranili 15-ročné dievča. Čaká ich prešetrovanie

Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA (Petra Hollá/TASR) – Na Obchodnej ulici v Bratislave sa strieľalo. Na mieste je polícia, ktorá streľbou spacifikovala agresora, ktorý zranil colníka Finančnej správy. Podľa informácií Glob.sk je obeťou streľby aj 15-ročné dievča, ktoré záchranári previezli do nemocnice na Kramároch. Momentálne ju čaká operácia, pretože v jej tele sa nachádzajú projektily. Vo vážnom stave je útočník, ktorého do nemocnice previezli vo vážnom stave, pričom bol uvedený do umelého spánku.

 

Podľa Finančnej správy sa celý incident začal pred budovou ministerstva financií. “Útočník sa chcel násilím dostať do budovy ministerstva. Tú strážia colníci z finančnej správy. Útočník priamo pred budovou ministerstva pobodal príslušníka finančnej správy,” uvádza inštitúcia na sociálnej sieti.

Podľa prvotných informácií mal byť postrelený iba jeden muž – agresor. To potvrdila aj hovorkyňa Krajskej polície v Bratislave Veronika Slamková.  “Postrelený bol jeden muž, bližšie informácie zisťujeme.” Ten sa po incidente na ministerstve financií presunul na Obchodnú ulicu, kde sa podľa slov polície vyhrážal okoloidúcim a prechádzal sa po ulici s nožom v ruke.

Prešetrovanie policajtov

“Najbližšia policajná hliadka išla k nemu. Vyhrážky pokračovali naďalej, muž sa oháňal nožom, bol nebezpečný pre svoje okolie a samotných policajtov, a preto hliadka použila služobnú zbraň. Postrelený muž sa sám bodol do brucha. Hliadka postupovala tak, aby bola zabezpečená ochrana života a zdravia osoby, voči ktorej zasiahla,” uvádzajú policajti v stanovisku.

Potvrdili aj informáciu o postrelení náhodnej okoloidúcej mladistvej, ktorá sa nachádzala na druhej strane ulice. “Pri zákroku bola zranená nezúčastnená osoba. Jej zranenie je ľahké a vyšetruje sa, čo ho vôbec spôsobilo. Preto bude postup policajtov prešetrovať Úrad inšpekčnej služby MV SR. Dôvod konania muža a aj to, či mal pri sebe iné zbrane je predmetom vyšetrovania,” vysvetlili.

Na mieste zasahovali aj záchranári. Podľa hovorkyne Operačného strediska zdravotnej záchrannej služby Aleny Krčovej výzvu na tiesňovú linku k údajne zranenej žene prijali o 15.27 h a okamžite k nej vyslali záchranárov. Podľa informácií Glob.sk ide o 15-ročnú dievčinu, ktorú previezli do Detskej fakultnej nemocnice na Kramároch. Čaká ju operácia, v tele má projektily. Postrelená má byť omylom. Na videu vloženom nižšie je vidieť, ako nezúčastnená osoba padla na zem na druhej strane ulice. Podľa krajskej polície v Bratislave je mimo ohrozenia života.

Podľa portálu Topky.sk z miesta odchádzali dve sanitky, jedna v sprievode polície. Incident sa odohral pri stánku s tabakovými výrobkami. Za páskou stáli desiatky okolidúcich.

Video nie je vhodné pre citlivé osoby a maloletých divákov

Podľa hovorkyne Univerzitnej nemocnice Bratislava Evy Kliskej boli k nim do nemocnice privezení dvaja dospelí muži. “Jeden z mužov je v kritickom stave a v umelom spánku, druhý zranený muž bol počas prevozu do nemocnice pri vedomí,” povedala hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová.

Z dôvodu streľby a vyšetrovanie príčin na celej Obchodnej ulici nepremáívajú električky, ani MHD. Linky číslo 1, 5, 7, 8, 9 sú presmerované na obchádzkovú trasu, cez Námestie SNP, Kamenné námestie, Blumentál, či nábrežie.

Správu aktualizujeme

Galéria
Policajti po streľbe zaisťovali stopy. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Muž sa pred streľbou bodol nožom do brucha. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Agresora previezla sanitka do Univerzitnej nemocnice Bratislava. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Obchodná ulica je obojsmerne uzavretá. Nepremávajú ani električky. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Policajti zaisťujú stopy po streľbe. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Počas streľby do zeme zasiahli policajti omylom aj náhodnú okoloidúcu 15-ročnú študentku. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Agresor sa vyhrážal okoloidúcim ľudom, vrátane tých, ktorí ho prenasledovali a natáčali si ho na mobil. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Policajti zatarasili miesto činu, v okolí sa zhromaždilo množstvo ľudí. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček
Zdroj: Topky.sk / Ján Zemiar
navigate_before
navigate_next