Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice Vysoké Tatry Tatranská Lomnica Starý Smokovec Jasná

Viete, kde sú TOP lyžovačky? TOTO je rebríček NAJ stredísk: Cenu dostali aj SLOVÁCI

Lyžiarské strediská. ZDROJ: TASR/Adriána Hudecová

BRATISALAVA – Zimná sezóna sa už pomaly začína, aj keď podmienky v lyžiarskych strediskách nie sú momentálne optimálne. Čo platí nielen pre Slovensko, ale aj pre väčšinu Európy. Aj napriek tomu je už väčšina renomovaných, vyhľadávaných a populárnych stredísk na lyžovačky pripravená. Viete, ktoré sú považované za najlepšie na svete, a ktoré patria do päťhviezdičkovej kategórie?

 

Rakúsko, Taliansko, Francúzsko, Švajčiarsko – to je top Európska zostava krajín, kam každoročne chodí najviac lyžiarov a kde majú najviac zjazdoviek, ubytovacích kapacít, a najlepšie služby. Je to dané prírodnými podmienkami,  históriou, tradíciou aj miliónovými investíciami, ktorými jednotlivé regióny podporujú lyžovanie v krajine. Nie je preto žiadnym prekvapením, že v najprestížnejšej ankete World Ski Awards o najlepšie svetové zimné strediská dominujú práve rezorty z tohto kvarteta. Ceny sa rozdeľujú už desať rokov a v najnovšej edícii si kredit najlepšieho z najlepších na svoje konto hneď trikrát pripísal švajčiarsky Verbier. Nielen v kategórii – najlepšie stredisko a zjazdovka, Verbier má aj najlepší hotel a chatu roka 2022.

Určitým šokom môže byť pre lyžiarov ocenenie aj pre Spojené arabské emiráty, ktoré sa v najlepšom svetovom rebríčku umiestnili na jedenástom mieste s rezortom SKI Dubaj, ktoré bolo vyhodnotené ako najlepšie v kategórii – vnútorné alebo halové strediská. Najlepším freestyle lyžiarskym strediskom je Laax vo Švajčiarsku. Najlepším novým hotelom roka 2022 je Bad Lodge vo Francúzsku. Ceny sa rozdeľovali aj v ďalších kategóriách – najlepšia oblasť, najlepší „zelený“ hotel, najlepšie prepravné služby, najlepší zimný operátor či najlepšie cestovná agentúra. Ocenenia dostali aj Slováci, respektíve, aj tu vyhodnotili najlepšie zimné stredisko, najlepší hotel a butikový hotel.