Regióny Bratislava

Víťaz je známy. Bratislava už vie, kto bude mestu dodávať nové trolejbusy

ZDROJ: TASR Milan Kapusta

BRATISLAVA – Dopravný podnik Bratislava vyhodnotil súťaž na dodávateľa hybridných 18 metrov dlhých trolejbusov. O dodávku 23 kusov prejavili záujem dvaja uchádzači. Víťazom sa stala spoločnosť Škoda Electric s ponukou vo výške 12.395.850 eur bez DPH.

 

Zmluvu plánuje dopravca podpísať v prípade, ak nepríde k uplatneniu revíznych postupov a po kontrole súťaže zo strany Úradu pre verejné obstarávanie. Potvrdil Boris Reichel z Dopravného podniku Bratislava. Na druhom mieste v súťaži skončila spoločnosť SOR Libchavy s cenovou ponukou 13.340.000 eur bez DPH. Odhadovaná cena zákazky bola 18.783.000 eur bez DPH. Nákup trolejbusov bude spolufinancovaný z eurofondov. “Víťazná spoločnosť predložila ponuku na trolejbus zn. Škoda 27 Tr – trojnápravový štvordverový kĺbový moderný trolejbus s karosériou Solaris,” uviedol Reichel. Pôjde o nízkopodlažné, klimatizované, kĺbové vozidlá s kombinovaným pohonom (trakčná sieť/batéria).

 

Ilustračná foto. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

Verejné obstarávanie na nákup týchto vozidiel bolo vyhlásené ešte v apríli. Šéf Dopravného podniku Bratislava Martin Rybanský uviedol, že sa v Bratislave pripravuje trolejbusová revolúcia. Trolejbusovú sieť plánuje dopravca modernizovať, rozširovať a zrýchľovať. “S tým súvisí aj nákup nových vozidiel. Nové kĺbové trolejbusy zvýšia prepravnú kapacitu a nahradia premávku dieselových autobusov na vybraných linkách. Vo výbave budú mať všetky komfortné prvky,” skonštatoval Rybanský.