Regióny Bratislava

Vodiča, ktorý jazdil s dvomi promile alkoholu, obvinili

Ilustračné foto. ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Polícia obvinila 48-ročného Bronislava Z., ktorý v pondelok (1. 1.) jazdil po Bratislave s dvomi promile alkoholu v krvi. Informovala o tom na sociálnej sieti.

“Jazdu vozidla bez rozsvietených svetlometov a následné prechádzanie z jedného jazdného pruhu do druhého na Kazanskej ulici v Bratislave spozorovali včera vo večerných hodinách policajti pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave,” opísala polícia. Priblížila, že vodič na výzvy na zastavenie vozidla nereagoval a pokračoval v jazde ďalej. Napokon zastavil na Bebravskej ulici.

“Dychová skúška potvrdila predpoklady konzumácie alkoholu u vodiča, keďže sa skončila s pozitívnym výsledkom 2,65 promile. Poverený príslušník Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave II po vykonaní potrebných úkonov vzniesol 48-ročnému Bronislavovi Z. obvinenie z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” vysvetlili policajti.

Polícia opätovne pripomenula, že jazdou pod vplyvom alkoholu vodiči riskujú a ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.