Regióny Bratislava Banská Bystrica

Vodiči, pozor! V Bratislave a Jelšave treba počítať s poľadovicou

V Bratislave a Jelšave si dávajte pozor na poľadovicu! Ilustračné foto. ZDROJ: FB/Polícia SR

BRATISLAVA/JELŠAVA – Na cestách v Bratislave a na cestách III. triedy v oblasti Jelšavy treba počítať s poľadovicou. Na ceste I/66 sedlo Besník sa zase môžu tvoriť snehové jazyky. V niektorých lokalitách môže hmla alebo zrážky obmedzovať dohľadnosť do 100 metrov. Informovala o tom Slovenská správa ciest na svojom webe zjazdnost.sk.

 

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, v hornatejších oblastiach treba počítať so snehom. Cestu II/531 v okresoch Revúca a Brezno pre nákladnú dopravu s dĺžkou nad desať metrov uzavreli. Zjazdné sú tiež všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty. Povrch vozoviek je vlhký až mokrý.

Aj horské priechody na území Slovenska sú zjazdné. Povrch vozoviek je väčšinou mokrý, v niektorých lokalitách sa vyskytuje čerstvý, kašovitý alebo utlačený sneh. Na horských priechodoch Vrchslatina a Štós je miestami zľadovatený sneh do troch centimetrov.

Cestári zároveň upozornili, že v lokalitách Liptovský Mikuláš, Považská Teplá, Skalka nad Váhom, Nové Mesto nad Váhom, Triblavina a Klobušice môžu hmla alebo zrážky znižovať dohľadnosť do 100 metrov.