Regióny Bratislava Šport Top

Volejbalisti smútia: Zomrel legendárny československý reprezentant

Vo veku 65 rokov zomrel v stredu bývalý volejbalový reprezentant Ján Repák. Zdroj facebook SVF

BRATISLAVA – Vo veku 65 rokov zomrel v stredu bývalý volejbalový reprezentant Ján Repák. Bol súčasťou úspešného tímu Červenej Hviezdy Bratislava, ktorá v roku 1979 triumfovala v Európskom pohári majstrov. Informovala Slovenská volejbalová federácia na svojej oficiálnej stránke.

 

Ján Repák sa narodil 18. februára 1956 v Zákopčí v okrese Čadca. S volejbalom začínal v doraste Havířova, ale najväčšiu slávil zažil v 70. a 80-tych rokoch v drese Červenej Hviezdy Bratislava. Ako najmladší hráč družstva sa zaslúžil o doteraz najväčší úspech v histórii slovenského volejbalu na klubovej úrovni, keď bol v roku 1979 členom tímu, ktorý triumfoval v bývalom Európskom pohári majstrov.

O dva roky neskôr sa s “červenkou” tešil aj z triumfu v Pohári víťazov pohárov. Bývalý smečiar vybojoval s ČH tri majstrovské tituly ČSSR a v rokoch 1978 až 1982 bol úspešným reprezentantom ČSSR. V ČH odohral pätnásť sezón do roku 1990, následne pôsobil v Rakúsku (Sokol Viedeň, Enns). Štartoval na olympiáde 1980 v Moskve, Majstrovstvách sveta 1978 v Taliansku a 1982 v Argentíne, Majstrovstvách Európy 1981 v Bulharsku. Otec bývalej 96-násobnej slovenskej reprezentantky Danici Repákovej-Horváthovej je držiteľom Bronzovej lopty Slovenskej volejbalovej federácie.

Vo veku 65 rokov zomrel v stredu bývalý volejbalový reprezentant Ján Repák. Zdroj: FB / SVF

“Bol to veľmi húževnatý volejbalista, ktorý tvrdo na sebe pracoval. Svojou pracovitosťou sa postupne presadil v drese Červenej hviezdy a aj do reprezentácie. Najväčšie spomienky na Ňaňa, ako sme ho prezývali, máme z pamätného finále EPM v Bruseli proti Steaue Bukurešť, keď nahradil zraneného Štefana Pipu a vyraznou mierou prispel k nášmu najväčšiemu úspechu. Je nám nesmierne ľúto, že nás opustil takto predčasne. Mrzí nás, že z úspešnej volejbalovej partie je už tretím, ktorý odišiel do volejbalového neba,” povedal Čestný prezident Slovenskej volejbalovej federácie a bývalý dlhoročný Repákov spoluhráč Ľubor Halanda.