Regióny Bratislava Ružinov

Výber nového riaditeľa verejno-prospešných služieb v Ružinove bol vyhlásený na 2x

Ilustračný obrázok, FOTO: RP VPS

BRATISLAVA/RUŽINOV – Po turbulentnej situácii v podniku verejno-prospešných služieb v Ružinove a po odstúpení jeho predstavenstva, mestská časť prapodivným spôsobom hľadá nového riaditeľa.

V štvrtok poobede (30.8.2018) sa na webovej stránke mestskej časti Ružinov objavil antidatovaný oznam ( z 23.8.2018) o výberovom konaní na post nového riaditeľa Ružinovského podniku verejno-prospešných služieb (RP VPS). Podľa tohto oznamu, sa malo výberové konanie ukončiť 31.8.2018. To je necelý deň po tom, čo sa oznámenie objavilo na stránke mestskej časti. Do dnešného dňa bol link na toto výberové konanie dohľadateľný na stránke MČ Ružinov.

 

 

V piatok, kedy sa toto výberové konanie malo ukončiť, a pôsobilo tak, že má prebehnúť za jediný deň od zverejnenia na webe a do týždňa od antidatovaného vyhlásenia, stratilo z hlavnej stránky mestskej časti.  Namiesto neho sa objavilo nové výberové konanie, ktoré bude trvať do 21.septembra 2018. Prípadný víťaz výberového konania má nastúpiť na svoju riaditeľskú stoličku 1.10.2018. To je vlastne len mesiac a 9 dní pred tohtoročnými komunálnymi voľbami.

Budúci riaditeľ má podľa nového výberového konania možnosť získať mesačný plat 1500 eur v hrubom a výkonnostné odmeny, bude mať k dispozícii služobný mobil a služobné auto.

AKTUALIZÁCIA: 3.9.2018 16:30

Mestská časť prostredníctvom svojej hovorkyne Jany Pôbišovej pre Ružinovčan.sk uviedla: “Za administratívnu chybu spojenú s prípravou výberového konania sa ospravedlňujeme. Výberové konanie na funkciu generálneho riaditeľa RP VPS, a.s. bolo vyhlásené 31. augusta 2018.”

Starosta má podľa nej oprávnenie menovať generálneho riaditeľa bez vyhlásenia výberového
konania. Zároveň vraj so súhlasom predstavenstva poveril zatiaľ riadením ružinovského podniku manažéra z externého prostredia ako aj jedného zo zamestnancov RP VPS, a.s.