Regióny Bratislava Top

VÝTRŽNICI Z PROTESTOV Policajti zverejnili ich fotografie a prosia pomoc

Zdroj: FB / Polícia SR - Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Protesty proti očkovaniu a vláde neutíchajú, ba čo, viac stupňujú sa. Podnecovanie násilia, zablokovanie hlavného uzla, či pokrikovanie a napádanie ľudí a novinárov – aj to sa dialo počas uplynulých dní. Polícia sa teraz obrátila s prosbou o pomoc na verejnosť. Dôvodom je objasňovanie protiprávnych konaní.

 

Jeden z protestov sa odohráva aj v týchto chvíľach na Námestí Slobody v Bratislave, kde sa už odohralo niekoľko konfliktov. Policajti však prosia o pomoc pri pátraní po výtržníkoch , ktorí sa protestného zhromaždenia zúčastnili vo štvrtok minulý týždeň. Protesty, ktoré sa odohrali 29. júla sa stali terčom kritiky z dôvodu zablokovania hlavného uzla v čase dopravnej špičky. Bratislavská polícia už krátko na to informovala, že v súvislosti s neohláseným zhromaždením začala analyzovať a vyhodnocovať získané audiovizuálne záznamy. Dôvodom je vyvodenie trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnym agresorom a ľuďom, ktorí svoj názor vyjadrili protiprávnym spôsobom.

Zo strany príslušných útvarov Okresného riaditeľstva PZ v Bratislave I sa vykonáva objasňovanie viacerých priestupkov – konkrétne proti majetku, proti občianskemu spolunažívaniu ako aj proti verejnému poriadku. V tejto súvislosti sa obraciame aj na verejnosť so žiadosťou o pomoc pri stotožnení osôb na nižšie zobrazenom videu, ktoré by svojimi informáciami mohli napomôcť k objasneniu viacerých protiprávnych konaní,“ uviedli policajti na sociálnej sieti.

Dodali, že polícii by pomohli akékoľvek informácie, ktoré by mohli stotožniť dané osoby. Verejnosť môže informácie poskytnúť na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, alebo formou súkromnej správy na Facebooku. „V prípade opoznania osôb Vás žiadame, aby ste nezverejňovali údaje o nich vo verejných komentároch,“ upozornila polícia na záver.

Galéria
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
Zdroj: FB / Polícia SR – Bratislavský kraj
navigate_before
navigate_next