Regióny Bratislava

Vyučovanie ruší aj ďalšia škola v hlavnom meste. Zatvorená bude až do konca marca

BRATISLAVA – V Bratislave prerušuje vyučovanie v súvislosti s novým vírusom Covid-19 ďalšia škola. Chodili do nej deti z rodiny, ktorá žije v susednom Rakúsku a u ktorej sa potvrdil koronavírus. Cambridge International School v bratislavskom Starom Meste bude predbežne zatvorená od pondelka 9. marca až do 22. marca.

 

„Vedenie školy oznamuje rodičom, študentom a zamestnancom, že v súlade s pokynmi Regionálneho úradu zdravotníctva v Bratislave v súvislosti s výskytom koronavírusu Covid-19 u rodinného príslušníka detí navštevujúcich naše školské zariadenie je z dôvodu karanténnych opatrení s okamžitou platnosťou prerušený výchovno-vzdelávací proces na našej škole od 9. marca do 22. marca 2020,“ uvádza sa v stanovisku školy, ktoré má agentúra SITA k dispozícii.

Slovensko zatiaľ v súvislosti s novým ochorením eviduje tri potvrdené prípady a stovky preverených vzoriek. Všetci ľudia, u ktorých sa potvrdil vírus sú hospitalizovaný v Univerzitnej nemocnici na Kramároch.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Bratislave v súvislosti s potvrdenými troma prípadmi ochorenia Covid-19 v Bratislavskom kraji pracuje v pohotovostnom režime. Zabezpečuje tiež všetky potrebné preventívne opatrenia s dôrazom na maximálnu ochranu ľudí a elimináciu rizika šírenia ochorenia. Národné referenčné centrum pre chrípku na Úrade verejného zdravotníctva SR, ktoré zatiaľ ako jediné v SR vykonáva laboratórnu diagnostiku vzoriek od osôb s podozrením na ochorenie Covid-19, kontinuálne, aj počas víkendu vyšetruje ďalšie klinické vzorky.