Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Slovensko potrápia MASÍVNE BÚRKY: Na TOTO sa pripravte

búrka, búrky, počasie
Ilustračné foto: Pixabay/ FelixMittermeier

SLOVENSKO – Premenlivé počasie trápi Slovákov už niekoľko dní. Ináč tomu nebude ani dnes 5. júna. Na naše územie totiž opäť prichádzajú ďalšie zrážky, ktoré najviac pocítia obyvatelia západného Slovenska.

 

Tak ako včera, aj dnes sa mnohí z nás slnečných lúčov nedočkajú. Tentoraz sa však nepriaznivé počasie bude vyskytovať prevažne na západe Slovenska.

Oproti včerajšiemu dňu, kedy boli zrážky sústredené výlučne nad Podunajskou nížinou, prichádza aktuálne nad naše územie ďalšia, výraznejšia vlna zrážok, ktorá dnes prinesie upršané počasie nad západné Slovensko.

„Podľa aktuálnych predikcií to vyzerá tak, že v utorok ráno a dopoludnia bude na západe ešte pršať, no popoludní hrozia v tejto časti územia aj búrky, pričom tie by mohli byť aj intenzívnejšie,“ informuje portál imeteo.sk.

Nadchádzajúce hodiny tak prinesú výdatné zrážky najmä na západ, prípadne juh krajiny, kde by celkovo mohlo pri daždi a búrkach napršať aj 50 mm.

Pred nami je tak teplotne podpriemerné a zrážkovo nadpriemerné počasie. Naviac, búrlivé počasie nás čaká aj v nadchádzajúcich dňoch. Tento týždeň by mal priniesť málo dní s letnými teplotami, no veľa dní s dažďom a s búrkami.