Regióny Bratislava

Záchranári nacvičovali zásahy pri športových podujatiach

Ilustračné foto Zdroj: TASR/Diana Semanová

BRATISLAVA – Zásahy v prostredí veľkých športových plôch boli témou súťažného vzdelávacieho podujatia, ktoré sa v utorok konalo na bratislavskom Tehelnom poli. Jednotky záchranárov si precvičovali postup v situáciách, ktoré počas športových podujatí s veľkou návštevnosťou môžu nastať.

Organizátor vzdelávacieho podujatia Kristián Sedlák z AP Rescue upozornil, že vzdelávanie záchranárov, ktorí poskytujú zdravotnú službu na športových plochách, je dôležitou súčasťou ich kontinuálneho vzdelávania. Pripomenul, že počet zásahov záchranárov v tomto prostredí pribúda, neraz ide aj o riešenie život ohrozujúcich stavov, ako je napríklad zástava obehu. “Každé športovisko má iné špecifiká pre samotný zásah a celkovú koordináciu zložiek,” pripomenul Sedlák.

Súčasťou vzdelávacieho podujatia bolo šesť stanovíšť, na ktorých si 13 tímov trénovalo svoje vedomosti a zručnosti pri oživovaní pacienta, anafylaktickom šoku, kardiostimulácii, polytraume, cievnej mozgovej príhode a v technickej úlohe. Víťazom prvého ročníka sa stala posádka študentov SZU Anton Rafaj a Matúš Janiga.