Regióny Bratislava Top

ZÁHADNÁ TRAGÉDIA Rudolfa našli DOBODANÉHO pod oknami! Čo sa stalo? Bol hlboko veriaci, TOTO by sám nespáchal: PREHOVORILA príbuzná

Miesto činu. Zdroj: Topky/Vlado Anjel

BRATISLAVA – Tragédia, ktorá sa v Devínskej Novej Vsi udiala v stredu (13.3) otriasla celým Slovenskom. Rudolfa († 50) našli pod oknami ubytovne ležať na zemi mŕtveho. Okolnosti jeho smrti sprevádzajú pochybnosti. Hoci polícia vylúčila cudzie zavinenie, blízki spochybňujú to, že si na druhý svet pomohol sám. Pre regiony.sk o ňom exkluzívne prehovorila jeho blízka príbuzná.

Rudolfovo telo našli ráno na chodníku pred ubytovňou v mestskej časti Bratislavy Devínska Nová Ves, kde žijú prevažne zamestnanci Volkswagenu, kde aj sám Rudolf pracoval. V danej ubytovni mal bývať na 6. poschodí, odkiaľ podľa dostupných informácií vypadol zrejme z balkóna. Po príchode polície na miesto sa však ukázalo, že mal na tele niekoľko bodných rán. To potvrdila aj hovorkyňa záchranárov Petra Klimešová: „Na základe volania na tiesňovú linku sme vyslali rýchlu zdravotnú pomoc k mužovi bez známok života a s bodnými poraneniami. Lekár musel konštatovať exitus.“

Policajti onedlho uviedli, že vyšetrovateľ začal stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. „Môžeme konštatovať, že príčinou smrti nie je úmyselné konanie inej osoby,“ dodali. Kvôli ranám na jeho tele to však mnohým obyvateľom sídliska nedávalo zmysel.

Dobodané telo našli na chodníku pred ubytovňou. Zoznam.sk/Vlado Anjel

Predavačka, ktorá ho videla na zemi cestou do práce, pre Nový čas povedala, že išlo o slušného zákazníka. „Bol to zlatý pracujúci chlap, ktorý sem vždy prišiel, nakúpil si a odišiel. Ani raz som ho nevidela opitého. Bývame neďaleko, mám deti a som hotová z toho, že sa tu niečo takéto stalo. Ak sa potvrdí verzia, že mu to niekto spravil, budem sa báť pustiť aj dcéru so psom. Keď som išla z domu, už som ho videla. Boli tam policajti aj sanitka,“ uviedla.

“Samovraždu by nespáchal,” hovorí príbuzná

To, žeby Rudolf spáchal samovraždu, jeho príbuzná vylučuje. „V žiadnom prípade si nemyslíme, že by spáchal samovraždu. Už len preto že bol veriaci, tak ako celá jeho rodina,“ povedala pre regiony.sk.

Ako ďalej uviedla, Rudolf bol nekonfliktný, dobrosrdečný človek. „Každý ho poznal ako slušného, nekonfliktného, nepil, nefajčil, netrpel depresiami. Taký obyčajný starý mládenec, ktorý chodil na týždňovky do Bratislavy. Na seba si vedel zarobiť, dlhy nemal a býval v rodinnom dome po rodičoch, spolu s rodinou svojho brata,“ vysvetlila.

Podľa nej mohlo ísť aj o neplánovanú vraždu. “Myslíme si, že niekomu otvoril dvere. Možno bol aj trochu dôverčivý. V Bratislave nežil spoločenským životom,“ dodala.