Regióny Bratislava Top

Záhadné ZMIZNUTIE malého CHLAPCA: Nastúpil do cudzieho AUTA! Rodičia v STRACHU, vieme podrobnosti

Ilustračné foto. ZDROJ: FB/Polícia SR

Polícia ozrejmila, čo presne sa stalo

Polícia pre zregionu.sk potvrdila, že prípad chlapca, ktorý mal nastúpiť do auta k žene, ktorá sa vydávala za bývalú učiteľku, evidujú, ale predmetná udalosť nebola nepotvrdená a zrušená oznamovateľom. Ukázalo sa, že chlapec síce naozaj nastúpil do vozidla neznámej ženy, tá však nemala zlé úmysly, ale chcela chlapcovi pomôcť.

Na dominantnú tému v dúbravských skupinách na Facebooku napokon včera (20. júna) večer muselo zareagovať vedenie mestskej časti Dúbravka. Na sociálnej sieti vydalo k stratenému chlapcovi oficiálne stanovisko, v ktorom ozrejmilo incident, na základe vysvetlenia od príslušníkov Policajného zboru.

“Chlapec sa rozhodol odísť zo školy na Beňovského ulici sám a to až do vzdialenej Marianky. Nemal mobilný telefón a ani inteligentné hodinky. Po vlastných nohách sa dostal až do lokality OBI, kde ho zbadala blúdiť neznáma žena. Zastavila pri ňom autom a ponúkla mu odvoz, s čím chlapec súhlasil. Žena ho dopravila bezpečne domov. Chlapec preliezol bránku a zaklopal na dvere, keďže nemal pri sebe kľúče. Otvorila mu sestra a následne informovala rodičov, že chlapček je doma,” uviedla mestská časť.

Pokračovala, že chlapec sa pri odchode zo školského zariadenia zabudol odhlásiť  – “pípnuť”. “A tak sa jeho rodičia spolu s riaditeľkou naďalej domnievali, že je nablízku. Po tom, ako neúspešne prehľadali celú školu, kontaktovali políciu. O dvadsať minút neskôr už prišla informácia, že chlapec je zdravý a v poriadku doma,” dodala samospráva.