Regióny Bratislava Top

Záhadné ZMIZNUTIE malého CHLAPCA: Nastúpil do cudzieho AUTA! Rodičia v STRACHU, vieme podrobnosti

Ilustračné foto. ZDROJ: FB/Polícia SR

BRATISLAVA – Po tom, čo štvrták odišiel zo školy, nastúpil do auta k cudzej žene, ktorá mu povedala, že je bývalá učiteľka a odvezie ho domov. Keď toto upozornenie poslalo vedenie Základnej školy v bratislavskej Dúbravke rodičom, ihneď sa začalo šíriť sociálnou sieťou. Vyvolalo to mnoho otázok i obáv. Zisťovali sme, čo presne sa stalo, a či rodičia majú dôvod na strach.

 

V pondelok (19. júna) na sociálnej sieti pribudla fotka 11-ročného chlapca, ktorý odišiel zo školy ZŠ Beňovského v Dúbravke, s prosbou, či ho niekto nevidel. O čosi neskôr viacero rodičov zdieľalo správu, ktorú im poslalo vedenie ZŠ Beňovského.

“Vážení rodičia, vzhľadom na udalosť, ktorá sa dnes stala, keď žiak štvrtej triedy našej školy po odchode zo školy, nastúpil do auta k cudzej žene, ktorá mu povedala, že je bývalá učiteľka a odvezie ho domov, Vás žiadam , aby ste si vo vlastnom záujme vážne pohovorili s Vašimi deťmi. Je potrebné deti poučiť, aby v žiadnom prípade neprišli k cudzím ľudom do auta. Žiadna bývalá ani súčasná učiteľka z našej školy nevozí deti domov,” napísala riaditeľka školy.

Správa riaditeľky školy ZŠ Beňovského, ktorú rodičia zverejnili na sociálnej sieti. Zdroj: FB

Chlapec sa našťastie našiel. Riaditeľka dodala, že verí, že spoločne predídu ďalšiemu incidentu hľadania dieťaťa vystresovanými rodičmi a políciou, pretože to už nemusí mať šťastný koniec.

Obsah tejto správy sa okamžite začal šíriť sociálnou sieťou, predovšetkým medzi obyvateľmi Dúbravky. Vzhľadom na to, že išlo o upozornenie vedenia školy, nepôsobilo to ako opakovane sa vyskytujúci hoax o bielych dodávkach unášajúcich detí, a tak to vyvolalo medzi rodičmi obavy o bezpečnosť ich detí.

Čo presne sa stalo, prečo chlapec nastúpil do auta a kde sa našiel? Čítajte na druhej strane.