Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina

ZAKÁZANÉ bude po novom všetko. Svadby, oslavy, bazény aj fitnescentrá

Od pondelka bude na Slovensko zatvorené takmer všetko. Zdroj: Glob.sk / Peter Korček

BRATISLAVA – Svadby, oslavy, večierky či iné podujatia v prevádzkach verejného stravovania nebude možné uskutočniť od pondelka 22. novembra ani v režime OTP (očkovaný/testovaný/prekonanie ochorenia). Týka sa to červených, bordových aj čiernych okresov. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva. V režime základ, teda bez ohľadu na test či očkovanie, nie je možné podujatia organizovať ani v jednej z farieb COVID automatu.

 

Dôvodom podľa Úradu verejného zdravotníctva je, že ide o vysokorizikovú aktivitu. Svadby, oslavy, večierky či iné podujatia v prevádzkach verejného stravovania sa môžu organizovať len v červených a bordových okresoch, a to v režime OP (očkovaný/prekonaný) v počte maximálne 20 osôb.     Organizátor je zároveň vždy povinný uchovávať zoznam a kontakty na účastníkov 14 dní po skončení podujatia, po 14 dňoch je povinný ich zničiť. Na umelých kúpaliskách, vo wellness zariadeniach či v kúpeľoch je v červených, bordových a čiernych okresoch od pondelka 22. novembra možný iba režim OP. Vstup sa teda umožňuje očkovaným proti COVID-19 a tým, ktorí ochorenie prekonali.

V červených okresoch možno pri režime OP na umelých kúpaliskách naplniť kapacitu na 50 percent, v bordových na 25. V čiernych okresoch môže byť na kúpalisku najviac desať ľudí. Obmedzenia platia aj pre akvaparky, wellness, prírodné a liečebné kúpele. V červených okresoch môžu fungovať iba v režime OP s maximálne desiatimi návštevníkmi. Na wellness, ktoré sú súčasťou ubytovacích zariadení a poskytujú služby výlučne ubytovaným zákazníkom, sa kapacitné obmedzenia nevzťahujú. V bordových okresoch môžu fungovať iba wellness zariadenia, ktoré sú súčasťou ubytovacích zariadení. Zároveň platí limit desať ľudí. V čiernych okresoch je činnosť akvaparkov, wellness a kúpeľov zakázaná.