Zaujímavá novinka. Poistenci Dôvery si môžu rezervovať lieky v lekárni cez aplikáciu

SLOVENSKO – Poistenci súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera si môžu po novom prostredníctvom aplikácie nájsť a rezervovať predpísané lieky vo viacerých lekárňach. Podobnú službu plánujú spustiť budúci rok aj súkromná Union zdravotná poisťovňa a štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa. 

 

Cieľom služby je podľa Dôvery uľahčiť pacientovi prístup k liečbe a tiež zefektívniť prácu personálu v lekárni. „Rezervovať sa dajú lieky, ktoré sú na lekársky predpis, lekáreň ich má na sklade a lekár na ne vystavil elektronický recept. Daný liek zároveň musí byť registrovaný na Slovensku,“ vysvetlila poisťovňa s tým, že na vyzdvihnutie lieku majú poistenci 48 hodín.

V súčasnosti si môžu poistenci Dôvery overiť dostupnosť liekov a rezervovať ich v lekárňach Dr. Max. „Už dnes rokujeme s ďalšími veľkými lekárenskými reťazcami, aby sme našu službu rozšírili a sprístupnili čo najväčšiemu počtu poistencov po celom Slovensku,“ doplnil generálny riaditeľ zdravotnej poisťovne Martin Kultan.

Union plánuje službu spustiť budúci rok v spolupráci s Plus lekárňami. Dostupná by mala byť najneskôr v marci 2024. „Priamo v aplikácii si budú vedieť pozrieť, kde je ich liek dostupný a môžu si ho aj zarezervovať v konkrétnej lekárni,“ vysvetlil riaditeľ zdravotnej poisťovne Jozef Koma. Apeluje pritom na fakt, že poistenci už nebudú musieť obchádzať či „obvolávať“ lekárne, aby sa dostali k svojim liekom. Bližšie informácie plánuje zdravotná poisťovňa zverejniť na svojom webe začiatkom roka.

Podobnú službu plánuje spustiť aj Všeobecná zdravotná poisťovňa. „Viac detailov však nateraz nemôžeme poskytnúť,“ dodala hovorkyňa poisťovne Alena Krčová.

Viac o téme: aplikácia, dôvera, lekárne, lieky, objednávky, zdravotná poisťovňa

Súvisiace články