Regióny Bratislava

Zaujímavá štatistika. Najviac návštevníkov chodí na vianočné trhy vo štvrtok až nedeľu

Vianočné trhy sa aj tento rok tešia veľkej obľube. ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Bratislavské vianočné trhy navštevuje najviac ľudí vo štvrtok až nedeľu. Väčšina z nich, 65 percent, pochádza priamo z Bratislavy. Informovala o tom Barbora Lehocká z Bratislavského kultúrneho a informačného strediska.

 

“Účasť je však konštantne vysoká aj počas bežných dní,” podotkla s tým, že úspešne dopadlo aj otvorenie Vianočného hlavného trhu, keď bolo námestie plné ľudí. Počas najnavštevovanejších dní sa koná i kultúrny program na Františkánskom námestí. “Vo štvrtky sú to živé čítania, ktoré sú prekladané do posunkového jazyka, piatky a soboty koncerty, nedeľný program patrí rodinám s deťmi,” doplnila.

Na trhoch je zastúpený aj neziskový sektor a organizátori kladú dôraz napríklad na čistotu či ekológiu. “Samozrejmosťou sú vratné poháre a dôsledné triedenie odpadu. Na trhu máme tiež rozmiestnené nádoby na zber cigaretových ohorkov, ktoré poputujú na recykláciu,” priblížila Lehocká. Oceňujú to podľa nej aj návštevníci.

Väčšina z nich podľa jej slov uviedla, že Vianočný hlavný trh navštevujú opakovane. “Ako hlavný dôvod svojej návštevy uvádzajú jedlo a nápoje, atmosféru a stretnutia s blízkymi,” doplnila Lehocká. Dobré ohlasy od stánkarov aj návštevníkov sú podľa nej na špeciálne vianočné playlisty, ktoré trh sprevádzajú.