Regióny Bratislava

ZDROGOVANÝ VODIČ zapríčinil vážnu dopravnú nehodu

dopravná nehoda
Obe autá skončili na šrot. Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj
MALACKY – Zdrogovaný vodič spôsobil vážnu dopravnú nehodu. Nedal prednosť v jazde čím spôsobil mnohopočetné zranenia šoférke druhého auta. 
Dopravní policajti zasahovali v priebehu včerajšieho rána pri dopravnej nehode, ku ktorej došlo v meste Malacky, na križovatke ulíc Cesta mládeže a Martina Benku. Podľa doterajších informácií 40-ročný vodič na vozidle Citroen Saxo nedal pri prejazde uvedenou križovatkou prednosť v jazde vozidlu Škoda Fabia, ktoré prechádzalo po hlavnej ceste. V dôsledku toho došlo k zrážke, pri ktorej utrpela 51-ročná vodička vozidla Škoda mnohopočetné zlomeniny a iné ťažké zranenia. Tie si vyžiadali jej okamžitý prevoz do nemocnice.
Galéria
dopravná nehoda
Obe autá skončili na šrot. Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj
dopravná nehoda
Obe autá skončili na šrot. Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj
navigate_before
navigate_next
Vodiča na mieste podrobili dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. Tá skončila s negatívnym výsledkom. Nakoľko však javil známky požitia omamných a psychotropných látok, bol nariadený odber biologického materiálu za účelom zistenia ich prítomnosti v tele.
Presné príčiny nehody vyšetrujú dopravní policajti v Malackách zároveň však bolo zo strany policajného vyšetrovateľa začaté aj trestné stíhanie vo veci trestného činu ublíženia na zdraví.
“V tejto súvislosti upozorňujeme vodičov, že alkohol v žiadnom prípade za volant nepatrí! Preto opäť apelujeme na vodičov, aby boli na cestách voči sebe ako aj ďalším účastníkom cestnej premávky zodpovední a alkohol alebo iné návykové látky pred alebo počas jazdy za žiadnych okolností nepožili,” vyzvali muži zákona vodičov na sociálnej sieti.