Regióny Bratislava

Zimná údržba regionálnych komunikácií sa oficiálne začne 1. decembra

Bratislavský samosprávny kraj je na zimnú údržbu pripravený. Ilustračné foto. ZDROJ: TASR/Roman Hanc

BRATISLAVA – Zimná údržba ciest, ktoré má v správe Bratislavský samosprávny kraj, sa oficiálne začne 1. decembra. Správca regionálnych komunikácií, Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja, bude udržiavať 514 km ciest II. a III. triedy a 78 km ciest I. triedy pre Slovenskú správu ciest. Predpokladaný rozpočet je približne milión až 1,3 milióna eur.

 

“Posledné roky nielenže vo veľkej miere revitalizujeme regionálne cesty, ale zmodernizovali sme aj vozidlový park na ich údržbu. Nakúpili sme nové mechanizmy, ktoré majú celoročné využitie,” skonštatoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Počas zimnej údržby zabezpečí správca regionálnych komunikácií posyp vozoviek, odstraňovanie snehu a cestných prekážok či ochranu pred závejmi. Prioritne sú udržiavané hlavné ťahy, cesty využívané autobusovou dopravou, horské úseky a úseky s nebezpečenstvom tvorenia závejov, snehových jazykov a námrazy.

Na štyroch strediskách – v Bratislave, Senci, Pezinku a Malackách, má nachystaných 1 560 ton posypovej soli, 26 750 litrov solmagu a 500 ton drveného kameniva dolomit.
Zimná údržba potrvá do 1. apríla 2024.