Regióny Bratislava

ŽIVÉ MIESTA: V hlavnom meste prejdú obnovou ďalšie štyri verejné priestory

BRATISLAVA – V hlavnom meste prejdú obnovou v rámci projektu Živé miesta ďalšie štyri zanedbané verejné priestory. Revitalizáciu čaká park pri Riazanskej ulici v Novom Meste i verejný priestor na Ulici Kataríny Brúderovej vo Vajnoroch, skvalitní sa východná časť Dulovho námestia v Ružinove a v okolí Peknej cesty smerom do Malých Karpát vznikne prírodno-rekreačný verejný priestor.

 

“Bratislava má veľký dlh v modernizácii a skvalitňovaní verejných priestorov. Postupne ho skracujeme a ľudia v našom meste už môžu využívať mnoho miest, o ktoré sa roky nikto nestaral. Miesta, cez ktoré ľudia iba prechádzali, získavajú dôvody na zastavenie sa, čo dodáva úplne iný pocit,” povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Park na Riazanskej ulici vyhľadávajú najmä psičkári, rodiny s deťmi či seniori. Revitalizácia územia počíta s lepšími podmienkami na pohyb i so zvýšením ich bezpečnosti. Obnova verejného priestoru na rohu Ulice Kataríny Brúderovej má riešiť zlý stav povrchov, chýbajúcu zeleň i hromadenie odpadu. Ďalší vypracovávaný návrh hľadá riešenie pre skultivovanie východnej časti Dulovho námestia a vytvorenie atraktívnejšieho a zdravšieho prostredia. Netýka sa to západnej časti námestia, ktorá je v súkromnom vlastníctve, nie vlastníctve mesta.

Zároveň by sa mal skvalitniť vstup do Mestských lesov, keď k neďalekej Horárni Krasňany, Včelej lúke aareálu muničných skladovpribudneprírodno-rekreačný verejný priestor.Priestor tvoria viaceré vinohradnícke parcely či časť jazeraVajspeter. Architektonické štúdie s vizualizáciami majú byť hotové do konca roka, následne sa spracuje projektová dokumentácia pre vydanie potrebných povolení a spustí sa verejné obstarávanie. Cieľom iniciatívy Živé miesta je modernizácia a skvalitňovanie dlhodobo zanedbaných verejných priestorov v Bratislave.