Regióny Bratislava

Zvrat v prípade zásahu na univerzite. Obvinená je študentka

Pre zásah na Farmaceutickej fakulte UK v Bratislave polícia obvinila 22-ročnú študentku. ZDROJ: FB/Polícia Bratislavský kraj

BRATISLAVA – Polícia v súvislosti s utorkovým (13. 2.) zásahom na Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave obvinila 22-ročnú Lauru D. Čelí obvineniu z trestného činu šírenia poplašnej správy. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

 

“Menovaná je v súčasnosti stíhaná na slobode, pričom v súlade so zákonom hrozí za takéto konanie v prípade preukázania viny pred súdom trest odňatia slobody na jeden rok až päť rokov,” uviedla polícia.

Priblížila, že zamestnanci fakulty, ako aj operačný dôstojník prijali oznámenie, v zmysle ktorého malo hroziť bezprostredné riziko na živote a zdraví osobám nachádzajúcim sa na fakulte. “Oznamovateľke mal údajne informáciu poskytnúť neznámy muž, ktorého mali z fakulty vylúčiť,” ozrejmila.

Priestory fakulty polícia evakuovala. Zároveň podotkla, že v rámci vykonaných úkonov zabezpečili dostatočnú dôkaznú situáciu, umožňujúcu vznesenie obvinenia.

“Pripomíname, že šírenie poplašnej správy je trestným činom, za ktorý je možné uložiť trest až na dva roky, prípadne za istých podmienok až na osem rokov,” dodala polícia.