Regióny Bratislava

AKTUÁLNE NAKA zasahuje pre podozrenia z TERORIZMU! Hrozí BOMBOVÝ útok?

ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Národná kriminálna agentúra aktuálne zasahuje v prípade podozrenia z terorizmu. Akcia súvisí s hrozbou uskutočnenia bombových útokov počas verejných zhromaždení v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach.

Pred pár dňami (22. 1. 2024) bol na Úrad vlády Slovenskej republiky doručený list. V ňom sa pisateľ vyhrážal predsedovi vlády, že na zhromaždeniach budú umiestnené bomby.

Ako aj v iných prípadoch, ani v tomto polícia vec nebrala na ľahkú váhu a ihneď začala konať. “Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry už vedie vyšetrovanie vo veci trestného činu teroristického útoku. Policajtom Národnej kriminálnej agentúry sa podarilo podozrivú osobu stotožniť a vypátrať,” uviedla polícia na sociálnej sieti.

Pred malou chvíľou NAKA podozrivého zadržala a aktuálne s ním vykonáva procesné úkony. V prípade, že bude osoba obvinená a bude jej dokázaná vina, hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo doživotie.
“Prijali sme opatrenia, aby boli verejné zhromaždenia bezpečné a zabezpečíme, aby neboli ničím rušené,” dodávajú policajti.