Regióny Bratislava Top

DRÁMA v električke: Revízor UDREL ženu PÄSŤOU do tváre! Privolať museli POLÍCIU, poznáme DETAILY

Ilustračné. ZDROJ: pixabay, archív redakcie

BRATISLAVA – Incident, ktorý sa odohral v hlavnom meste, otriasol mnohými Bratislavčanmi. V jednej z električiek revízor fyzicky zaútočil na jednu z cestujúcich. A to len preto, že nemala cestovný lístok.

Obrovský šok zažili Bratislavčania, ktorý v utorok ráno cestovali v električke číslo 3. Viacerí z nich totiž boli svedkami absurdne agresívneho chovania revízora voči jednej z cestujúcich. Podľa Martina, ktorý o celom incidente napísal na sociálnej sieti, mal revízor udrieť päsťou ženu priamo do tváre. Ako prvý o šokujúcom prípade informoval Nový Čas.

Udalosť sa stala krátko po šiestej hodine ráno v úseku medzi Kamenným námestím a Blumentálom. Všetko to začalo tým, že žena nemala cestovný lístok. „Obstúpili ju dvaja postarší revízori a povedali, že nech zaplatí pokutu, alebo im dá občiansky preukaz,“ povedal Martin s tým, že jeden ženu hneď chytil, že zavolajú políciu. „Ona sa ohnala, že ju nemá čo chytať, zhodila mu okuliare a revízor jej následne dal päsťou do tváre,“ pokračuje Martin.

Odmietli vystúpiť

V tej chvíli si vyhrotenú situáciu všimol aj vodič, ktorý ihneď zastavil. Skupinke povedal, aby si vystúpila, avšak mladík odmietol. „Povedal, že máme všetci vystúpiť, ale ja som si sadol k tej žene a povedal som, že počkáme na políciu, nech si ju nedovolia udrieť,“ konštatuje Martin, ktorý sa jej opýtal, či nechce podať trestné oznámenie, že jej všetko dosvedčí. „Pani však nechcela nič podávať,“ uzavrel Martin.

Po uverejnení príspevku na sociálnej sieti sa spustila búrlivá diskusia. Podľa väčšiny však revízor reagoval nemiestne. „Máte tu svedectvo nezaujatého človeka, ktorý videl akciu/reakciu oboch strán. Revízori majú byť rázni, ale určite nemajú čo udierať do tváre, tobôž ženu. A vyhnať ostatných svedkov von z voza, aby jej mohli ‚dohovoriť‘ viac? Absolútne kvitujem Martinovu reakciu a má môj obdiv,“ napísala pod uverejnený status jedna z komentujúcich.

Podané je trestné oznámenie

Aj ostatní obyvatelia Bratislavy majú s revízormi zlé skúsenosti. „Tiež mám s revízormi zlú skúsenosť. Cestovala som s kočíkom, po nastúpení som zaistila kočík proti pohybu a išla som si cvaknúť lístok. To už však ku mne priskočil revízor a nechcel mi dovoliť lístok označiť, vraj som to mala urobiť ihneď pri nastúpení. Mala som šťastie, že sa ma zastali cestujúci naokolo, čo to videli, a pustili sa s krikom do revízorov,“ pridáva svoju skúsenosť Dagmar.

Hovorca Dopravného podniku Bratislava (DPB) Jozef Vozár sa k incidentu odmietol vyjadriť. „Naši zamestnanci v súvislosti so spomínaným incidentom podali trestné oznámenie a z toho dôvodu sa k danej veci nebudeme vyjadrovať,“ uviedol hovorca.

Polícia potvrdila, že počas jazdy električkou došlo ku konfliktu medzi cestujúcou 38-ročnou ženou a revízorom, pri ktorom žena fyzicky napadla revízora, spôsobila mu zranenia v oblasti tváre a poškodila mu dioptrické okuliare. „Nakoľko žena odmietla preukázať svoju totožnosť privolanej hliadke PZ, za účelom zistenia totožnosti bola v súlade so zákonom predvedená na policajné oddelenie. Po vykonaní potrebných úkonov bola prepustená na slobodu, vec je evidovaná ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu,“ dodal hovorca Michal Szeiff.