Regióny Bratislava

AKTUÁLNE POPLACH NA ŠKOLE v Bratislave! Evakuovali stovky žiakov aj učiteľov

V Bratislave pre požiar evakuovali základnú školu. ZDROJ: fb Polícia SR

BRATISLAVA – Požiar, ktorý vypukol v  pondelok krátko predpoludním v školníckom byte v tesnej blízkosti jedálne na Základnej škole Prokofievova v Bratislave, sa podarilo uhasiť. Žiaci aj personál školy sú mimo ohrozenia života. 

 

“Požiar bol zlikvidovaný v krátkom čase po príjazde hasičov, zasahovalo 18 príslušníkov Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Bratislavy so štyrmi kusmi hasičskej techniky,” priblížil hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave Štefan Koči. Spresnil, že evakuovaných bolo 327 osôb, z toho bolo 291 žiakov.

“Z bezpečnostných dôvodov boli deti evakuované a vyučovanie majú pre dnešok prerušené,”  dodala hovorkyňa bratislavskej mestskej časti Petržalka Mária Halašková s tým, že všetky ostatné informácie poskytne zákonným zástupcom žiakov vedenie základnej školy prostredníctvom online stránky EduPage.

“Podľa doterajších informácií krátko po 11.30 h došlo v jednej z miestností z doposiaľ presne nezistených príčin k požiaru,” spresnil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Doplnil, že zisťovaním presných príčin a okolností udalosti sa zaoberajú policajti Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave V.