Regióny Bratislava Top

Bývalý ELITNÝ POLICAJT NA ÚTEKU! O zásahu komanda dostal informácie z vnútra

Obvinený bývalý príslušník Útvaru zvláštnych policajných činností Marek Máhr je na úteku. Foto: Polícia SR
Ilustračná foto. Zdroj: zregiony.sk

BRATISLAVA – Pri rozsiahlej akcii NAKA s názvom Agentúra sa elitným policajtom nepodarilo zadržať jedného z dvanástich obvinených. Podľa informácií zregiony.sk ušiel pred zásahovým komandom exfunkcionár z Úradu zvláštnych policajných činností Marek Máhr. Informácie z prostredia polície hovoria o tom, že bývalý príslušník špeciálneho útvaru sa dal na útek potom, ako získal informáciu z vnútra polície o jeho plánovanom zadržaní. 

 

V utorok elitní policajti NAKA obvinili 12 ľudí, ktorí mali byť súčasťou zločineckej skupiny. Medzi nimi mal byť aj Marek Máhr, ktorému hrozí za skutky z ktorých ho vinia až 15 rokov väzenia. Informácie z prostredia polície hovoria o tom, že obvinený bývalý príslušník špeciálneho útvaru mal dostať echo od svojich bývalých kolegov z Útvaru zvláštnych policajných činností a preto stihol utiecť. Aktuálne svieti jeho fotografia spolu s popisom medzi najhladnejšími zločincami Slovenska v policajnom systéme patros. Ak ste ho teda niekde videli, alebo máte akékoľvek informácie neodkladne informujte políciu. Pátranie po obvinenom vyhlásilo v stredu Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Šali, kde má Máhr trvalý pobyt.

Obvinený bývalý príslušník Útvaru zvláštnych policajných činností Marek Máhr je na úteku. Foto: Polícia SR
Obvinený bývalý príslušník Útvaru zvláštnych policajných činností Marek Máhr je na úteku. Foto: Polícia SR

Máhr je obvinený zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny ďalej pre obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za prečin podplácania.

VEĽKÁ AKCIA NAKA! Obvinili známe mená “Ak zaplatíte, poskytneme vám ochranu!”

Zločinecká skupina, ktorej má byť Marek Mahr členom pôsobila podľa doterajších zistení polície od septembra 2016 až do konca roka 2020 v Nitrianskom a Trnavskom kraji. Podľa uznesenia o vznesení obvinenia sa sústredili najmä na mestá Galanta, Sereď a Gabčíkovo. Na vrchole zločineckej skupiny mal podľa vyšetrovateľov stáť bývalý šéf inšpektorátu práce Róbert Bulla, zaradený v tom čase na riadiacej funkcii Inšpektorátu práce v Nitre. Zločinecká skupina bola podľa policajtov zameraná najmä na “získavanie finančných prostriedkov z rôznej trestnej činnosti.“ V prípade je obvinených dvanásť osôb z jedenástich skutkov.

Marek Máhr
Obvinený bývalý príslušník Útvaru zvláštnych policajných činností Marek Máhr je na úteku. Foto: FB Marek Máhr

Samotný Marek Máhr je stíhaný zo štyroch skutkov. Podľa vyšetrovacieho spisu mal Máhr úzko spolupracovať s poprednými členmi zločineckej skupiny, avšak v štruktúre skupiny patril medzi podriadených. “Osobne sa kontaktoval s osobami ochotnými poskytnúť úplatky za takúto ochranu a robil im sprostredkovateľa pri dohadovaní ochrany a následnom odovzdaní úplatku,” popísali vyšetrovatelia v čom sa mal presne Máhr angažovať. Nadriadeným členom zločineckej skupiny sa malo hodiť najmä to, že Máhr pôsobil v tom čase na Úrade zvláštnych policajných činností, ktorý sa zaoberá primárne odpočúvaním a sledovaním záujmových osôb.

Máhr je podľa vyšetrovacieho spisu spolu s ďalšími mužmi obvinený zo zinkasovania sumy 520 tisíc podľa dohody za poskytnutú ochranu pri cigaretovom biznise.

Iné obvinenie zas hovorí o tom ako mal hľadaný Máhr sprostredkovať úplatok šéfovi zločineckej skupiny Róbertovi Bullovi vo výške 8 tisíc eur pri rozšírení skladových priestorov lisovne plastov.

Ďalšie skutky hovoria o tom, že zločinecká skupina, ktorej bol Máhr podľa vyšetrovateľa súčasťou, vymáhala peniaze od obvineného Františka Doru mladšieho. Expolicajt si mal od Doru potom, čo skupine vyplatil sumu 35 tisíc eur za vrátenie zhabaného účtovníctva vypýtať ďalších 14 tisíc mesačne pre jeho spoločnosť Mahrmont, ktorá vlastí ubytovňu. Dora musel podľa zistení kriminalistov platiť za poskytovanie ubytovania pre svojich zamestnancov v Máhrovej ubytovni a to bez ohľadu na to, či tam jeho zamestnanci budú ubytovaní alebo nie.