Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Čaká nás teplotný šok! Predpoveď na Vianoce prekvapí

Meteorológovia varujú pred mimoriadne nízkymi teplotami a nočnými mrazmi. Zdroj: TASR / Adriána Hudecová

BRATISLAVA – Severozápadné, severné, stredné a prevažnú časť východného Slovenska zasiahnu počas najbližšej noci silné  mrazy. Slovenský hydrometeorologický ústav vo vydanej výstrahe konkretizuje, že od 23.00 do 08.00 h môže teplota klesnúť na – 15 až – 19 stupňov Celzia.

 

Ešte mrazivejšiu noc predpovedajú meteorológovia z nedele (18.12.) na pondelok (19.12.). V okresoch Žilinského, Banskobystrického, Košického a Prešovského kraja môže v noci a počas skorého rána teplota klesnúť až na -21 stupňov Celzia. Aj informuje imeteo.sk, že noc zo soboty na nedele bude veľmi chladná. Pozor si treba dať aj na poľadovicu, hmlu a snehové záveje. “Nedeľa oproti sobote prinesie jasné až polojasné počasie a sneženie iba ojedinele. Teploty však nevystúpia nad nulu, a to na celom území Slovenska. Aj v nedeľu bude veterno, avšak oproti sobote o niečo menej. Na východe bude fúkať severný vietor s rýchlosťou do 30 km/h, v nárazoch do 50 km/h,” dodáva imeteo.sk.

Od pondelka začne do našej oblasti prúdiť teplejší vzduch, ktorý bude postupne dvíhať teploty nad nulu. S príchodom meteorologickej zimy sa bude v našej oblasti otepľovať.  “Prognózy tak nasvedčujú oteplenie. Od pondelka by sa každým dňom mali teploty dvíhať a na Štedrý deň budeme v plusových teplotách. Teploty by mohli vystúpiť až na +9 °C. Vývoj počasia budeme ešte v najbližších dňoch upresňovať. Podľa všetkého nás však ani tento rok nečakajú biele Vianoce,” konštatuje imeteo.sk