Regióny Bratislava Trnava

Ďalšia UTEČENECKÁ VLNA? Za 5 dní, piaty odhalený transport na Slovensku: Jeden zastavila až STREĽBA polície

Migrantov malo byť v dodávke až 20. Zdroj: FB-Polícia/Bratislavský kraj

Za posledné dni päť dodávok z utečencami na Slovensku, ktoré odhalila polícia. Dnes ráno pred 03.00 h zadržala skupinu 20 osôb zo Sýrie na slovensko-maďarskom priechode. Včera za dramatických okolností, po streľbe na unikajúce auto našla na palube dodávky s nemeckým evidenčným číslom 21 nelegálnych migrantov. 

Polícia sa dnes v ranných hodinách dozvedela o utečencoch, keď dorazila na miesto dopravnej nehody v blízkosti bývalého hraničného priechodu Čunovo Rajka. Podľa doterajších informácii vodič vozidla Citroen Jumper nerešpektoval pokyn príslušníka Policajného zboru, narazil do vozidla zn. BMW a následne sa prevrátil. Pri kontrole bolo zistené, že vo vozidle Citroen sa nachádzalo 20 osôb – migrantov zo Sýrie. Pri nehode utrpeli dve osoby vo vozidle Citroen ľahké zranenia, vyžadujúce si ošetrenie. Všetky osoby vrátane vodiča – prevádzača boli obmedzené na osobnej slobode a odovzdané príslušníkom cudzineckej polície.

V tejto dodávke mali prevážať nelegálnych migrantov. Zdroj: FB-Polícia/Bratislavský kraj

Oveľa vážnejšie vyzeralo včera naháňačka v Nitrianskom kraji, ktorú sprevádzali výstrely na ceste. Stalo sa tak potom, čo pri meraní rýchlosti policajná hliadka zaznamenala jej prekročenie vodičom bielej dodávky s nemeckým evidenčným číslom. Pri pokuse o jej zastavenie vodič nezastavil a pridal na plyn. Policajti museli na zastavenie unikajúceho vozidla použiť výstrely. Vodič s autom zastal až v Nitre, keď mu už technický stav vozidla nedovoľoval pokračovať v jazde, mal totiž prestrelené všetky štyri pneumatiky. V aute sa viezlo 21 ľudí – nelegálnych migrantov.

Auto s 21 nelegálnymi utečencami na palube dodávky, zastavila až streľba. ZDROJ: Facebook/ Polícia – Nitriansky kraj

 

Za posledné dni ide už o piaty prípad odhalenia transportu migrantov z arabských krajín, o ktorých polícia informovala. Podľa medializovaných informacií, utečencov na Slovensko privážali prevádzači z Maďarska. Zatiaľ najväčší transport 66 – nelegálnych migrantov zadržali na hraničnom priechode Rusovce – Rajka vo štvrtok, na diaľničnom parkovisku diaľnice D2, priamo v bratislavskej mestskej časti Rusovce, ale aj v blízkosti Železničnej stanice Rusovce v denných i nočných hodinách.

Zatiaľ najväčší transport utečencov zadržala polícia v Bratislavskom kraji. Zdroj: FB/Polícia Bratislavský kraj

Dva dni predtým narazila na ceste medzi Senicou a Jablonicou maďarská dodávka so šiestimi utečencami pričom nehoda si vyžiadala jednu obeť. Utečenci mali údajne pochádzať zo Sýrie v posádke malo byť aj jedno dieťa. Namierené mali do Česka a odtiaľ do Nemecka. Ľudí na úteku mal sprevádzať šofér z Maďarska.

Pri zrážke kamióna s dodávkou sa zranilo viacero ľudí, jeden spolujazdec v dodávke na mieste zahynul. Zdroj: FB-Polícia SR/Trnavský kraj

Ďalší transport ľudí zistili pezinskí policajti cez víkend pri náhodnej kontrole dodávky Ford Transit v skorých ranných hodinách. V priestore vozidla našli 22 migrantov zo Sýrie a Turecka. Vodiča (23) ukrajinskej národnosti zadržali a migrantov odovzdali cudzineckej polícii.

Pezinskí policajti zadržali 22 migrantov. Zdroj: FB Polícia Bratislavský kraj