Regióny Bratislava Top

EXLUZÍVNE DETAILY Vieme PREČO spustil MATEJ šialenú streľbu! Zobral OTCOVU zbraň a začalo BESNENIE: Hrozný KRIK, VÝBUCH a zdemolovaný byt

Nočná streľba otriasla obyvateľmi bratislavského sídliska. Zdroj: Ján Zemiar

BRATISLAVA – Streľba a výbuch otriasli bratislavským sídliskom Dúbravka vo štvrtok v noci. Tichom sa ozývali výkriky postrelených a vystrašených ľudí. Svedkovia poskytli ďalšie detaily nočného incidentu, z ktorých doslova mrazí. Takto to malo v osudnú noc prebiehať.

Nočnými ulicami bratislavskej Dúbravky sa vo štvrtok v noci (28.9.) šírili strach a panika. Exkluzívne informácie pre Zregiónu.sk nám poskytol svedok, ktorý bol na mieste incidentu a celú situáciu s páchateľom sledoval už dlhšie.

Nočná streľba otriasla obyvateľmi bratislavského sídliska. Zdroj: Ján Zemiar

Manželka nášho informátora zavolala políciu hneď po tom, ako začula strašný výbuch. Mohlo to byť v čase okolo 0:50. Výbuch, ktorý bol spojený s tlakovou vlnou, susede zdevastoval byt. Výbuchom výbušniny sa jej totiž nadvihol plafón a spadla celá omietka. Suseda bývala hneď pod páchateľom na prvom poschodí a dúfa, že škody nebudú väčšie.

Po výbuchu ho niektorí susedia šli upozorniť, že toto už prehnal. Začali na neho kričať. Páchateľ sa zrejme vystrašil alebo nahneval, zobral otcovu zbraň a začalo besnenie. Otec drží zbraň legálne. Streľba pokračovala aj vonku. Strieľal nielen do ľudí, ale aj do okien. Jeho otec sa ho snažil údajne zastaviť, ale nepodarilo sa mu to. Keď mu pravdepodobne došiel zásobník, išiel si domov po ďalšiu útočnú zbraň. Medzitým prišla na miesto činu polícia.

Chcete vedieť kto je šialeným strelcom z Dúbravky? Čítajte v odkaze nižšie!

FOTO Kto je ŠIALENEC, ktorý STRIEĽAL na ľudí? Obyvateľov TERORIZOVAL dlhé mesiace! Svedkovia opísali DESIVÉ detaily

Nočná streľba otriasla obyvateľmi bratislavského sídliska. Zdroj: Ján Zemiar

Na medziposchodí sa pravdepodobne uskutočnil zápas medzi policajtom a páchateľom. Páchateľ začal policajta ohrozovať a napokon ho bodol. Policajt ho zneškodnil výstrelom. Páchateľ na mieste zomrel a podľa svedkov policajt utrpel vážne zranenia a bol prevezený do nemocnice. Celý incident trval pár minút a približne o 1:10 bolo po všetkom. Telo páchateľa mali odniesť medzi 9-10 hodinou ráno, pretože sa čakalo na obhliadajúceho lekára. Útočil 32-ročný Matej.

Nočná streľba otriasla obyvateľmi bratislavského sídliska. Zdroj: Ján Zemiar

Ľudia sa zachraňovali navzájom

Postrelených z miesta streľby odnášali priamo susedia. Všetci si pomáhali, ako sa len dalo. “Dnes mi postrelili spolužiaka na ceste domov z okna domu, v ktorom býva. Druhá spolužiačka z vedľajšej brány postrelených ratovala spolu so svojím synom. Ten strelec bol známa firma, keď po ľuďoch viackrát hádzal petardy. Správkyňa domu kontaktovala vtedy aj jeho rodičov a tí tvrdili, že je v poriadku. Tak už je hrdina v poriadku a na ceste na cintorín,” napísal so smútkom Alexander.

Nočná streľba otriasla obyvateľmi bratislavského sídliska. Zdroj: Ján Zemiar

Starosta Dúbravky sa k celému incidentu tiež vyjadril. “Vážení Dúbravčania, určite ste už počuli o smutnej udalosti, ktorá sa odohrala dnes v noci okolo 1:00 hodine na Fedákovej ulici. K celej udalosti sa mi ťažko vyjadruje. Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo. Je mi ľúto všetkých zranených nevinných občanov a ich rodín. Všetkým zraneným želám skoré uzdravenie a ich čo najrýchlejší návrat do každodenného života. Ďakujem aj všetkým občanom, ktorí pomáhali zraneným. Ich odvaha a nezištnosť pri pomoci si zaslúžia veľký obdiv. Takisto ďakujem aj polícií za rýchly zásah. Aj vďaka nim nemala táto udalosť dlhšie trvanie a ešte horšie následky. Zranenému príslušnikovi polície prajem takisto skoré uzdravenie. Verím, že takáto udalosť sa už nebude opakovať a Dúbravka bude bezpečným domovom pre všetkých. O podrobnosti celej tragickej udalosti bude informovať polícia. S úctou, RNDr. Martin Zaťovič.”