Regióny Bratislava Top

FOTO Nový Istropolis nespoznáte. Ako sa vám pozdávajú návrhy ?

Zdroj: TASR / Jaroslav Novák

BRATISLAVA – Ďalšia zmena, ktorou prejde časť Trnavské mýta vám vyrazí dych. Na mieste starého Domu odborov Istropolis má vyrásť nový, ale v modernom šate. Medzi ochrancami modernej architektúry a investorom sa strhla vášnivá diskusia. Jedna skupina chce dom zachrániť, iná zas zrekonštruovať na nepoznanie. Developer však predstavil lákavú budúcnosť časti Bratislavy. Pozrite si, ako by Trnavské mýto mohlo vyzerať.

 

 

Kongresovo-kultúrne centrum, známe medzi Bratislavčanmi ako Dom odborov Istropolis, stojí na Trnavskom mýte už celé desaťročia. V posledných rokoch však zvyknú pred budovou “kempovať” ľudia bez domova, ktorí si “šlofíka” doprajú priamo na vstupných schodoch. To by však mohlo byť minulosťou. Developer totiž zverejnil čerstvé vizuálizácie projektu Nový Istropolis. Hovorí pritom o zachovají typických proporcií zástavby s už existujúcimi budovami v okolí.

Developer plánuje vybudovať okrem kultúrno-spoločenskej sály aj dvojicu bytových domov či trojicu administratívnych objektov a hotel. Nezabudol ani na parkovanie, ktoré bude možno len v podzemí. Investor si je vedomí svojho záväzku a preto chce opätovne reinštalovať umelecké diela, ktoré sa aktuálne nachádzajú v starom Istropolise. S odvážnymi plánmi sa netají a prvé časti projektu chce dokončiť v roku 2025. 

Zanedbaný priestor na Trnavskom mýte si zobralo na mušku aj hlavné mesto spolu s Metropolitným inštitútom Bratislavy. Ozáu pokoja bude môcť využiť každý. 

Verejný priestor sa zmení na nepoznanie. Zdroj: Yes In My Bratislava