Regióny Bratislava Top

HAMRAN REAGUJE na úniky z polície: Sudkyňa prepustila štyroch obvinených v kauze na slobodu

Štefan Hamran
Policajný prezident Štefan Hamran, Zdroj: TASR

PEZINOK – Zatiaľ, čo policajný prezident Štefan Hamran z Bratislavy avizuje prešetrenie únikov z polície, sudkyňa Pamela Záleská v Pezinku prepustila štyroch obvinených v akcii Agentúra na slobodu. Prokurátor podal proti jej rozhodnutiu sťažnosť, ďalej o prípade rozhodne až Najvyšší súd.

 

Policajný prezident zaujal k únikom na základe ktorých mal podľa informácií zregiony.sk utiecť aj expolicajt Marek Máhr jasný postoj – treba ich prešetriť. Ako prezident očakávam, že také prípady budú objasnené a bude vyvodená zodpovednosť voči policajtom, ktorí sa takýmto spôsobom spreneverili svojmu poslaniu,“ napísal Štefan Hamran v statuse na facebooku. Funkcionár z Úradu zvláštnych policajných činností mal totiž dostať echo od svojich bývalých kolegov a tak sa radšej skryl v zahraničí, čo pri včerajšom rozhodovaní o väzbe Máhrových spoluobvinených potvrdil dozorový prokurátor, ktorý má prípad na starosti „„K tomuto aj s poukazom na tú skutočnosť, že máme informáciu, že by sa nemal nachádzať na území Slovenskej republiky sa bližšie vyjadrovať nebudem,“ avizoval Michal Šurek.

Obvinený bývalý príslušník Útvaru zvláštnych policajných činností Marek Máhr je na úteku. Zdroj: FB

VÁŽNE OBVINENIE NAKA známym funkcionárom: Pýtali výpalné za ochranu, teraz smerujú pred sudcu

Štefan Hamran , Agentúra
Stanovisko prezidenta Policajného zboru Štefana Hamrana. Zdroj: Polícia SR

Obvinených prepustila na slobodu

Sudkyňa Špecializovaného trestného súdu Pamela Zaleská, ktorá o väzbe štyroch obvinených zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny i z korupčnej trestnej činnosti dôvody na vzatie do väzby nevidí. Sudkyňa Pamela Záleská, ktorá pred Pezinkom pôsobila na súde v Nitre, tak v piatok prepustila všetkých štyroch obvinených na slobodu. Medzi nimi bol podľa uznesení o vznesení obvinenia šéf zločineckej skupiny Róbert Bulla, bývalý funkcionári z Kriminálneho úradu finančnej správy Martin Zmeko a Karol Cebo, či expolicajt Mário Šrank.

Bývalý ELITNÝ POLICAJT NA ÚTEKU! O zásahu komanda dostal informácie z vnútra

Galéria
Bývalý riaditeľ šéf inšpektorátu práce Róbert Bulla. FOTO: screenshot TA3
Bývalý riaditeľ šéf inšpektorátu práce Róbert Bulla. FOTO: screenshot TA3
Martin Zmeko pôsobil na riadiacej funkcii Kriminálneho úradu finančnej správy. Zdroj: FB Martin Zmeko
Karol Cebo
Niekdajší námestník riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Karol Cebo. Zdroj: grab dennik N
Mário Šrank
Bývalý člen Policajného zboru Mário Šrank. Zdroj: grab tvnoviny.sk
navigate_before
navigate_next

„Sudkyňa pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu nevyhovela návrhu prokurátora a štyri osoby, obvinené zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, prepustila z väzby na slobodu, nakoľko neboli zistené dôvody kolúznej väzby ani u jedného z obvinených, u obvineného K.C. súd nezistil ani dôvod útekovej väzby a u obvineného M.Š. nebol zistený ani dôvod preventívnej väzby. Rozhodnutie súdu nie je právoplatné, nakoľko prokurátor podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd SR,“ napísala krátko po polnoci, kedy obvinených prepustili na slobodu Mgr. Katarína Bednáriková zo Špecializovaného trestného súdu.

Bývalý ELITNÝ POLICAJT NA ÚTEKU! Prokurátor avizuje prešetrenie úniku informácií aj európsky zatykač

Zločinecká skupina

Utorkový zásah NAKA s krycím názvom Agentúra súvisel s rozsiahlou korupčnou trestnou činnosťou v rámci organizovanej skupiny. Policajti vzniesli obvinenia zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, za obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku a za pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku. Na vrchole skupiny stojí, podľa uznesenia o vznesení obvinenia, bývalý šéf inšpektorátu práce v Nitre Róbert Bulla. V kauze zatiaľ figuruje 12 obvinených ľudí z 11. skutkov závažnej ekonomickej trestnej činnosti.