Regióny Bratislava

HRÔZOSTRAŠNÉ video uväzneného zvieraťa! Upratovanie lesa sa zmenilo na boj o život

Hrôzostrašné video uvezneného daniela.
Hrôzostrašné video uvezneného daniela. (Zdroj:Koláž/ Facebook/L.S)

SLATINKA PRI LUČENCI – Na internete sa objavilo hrôzostrašné video, ktoré zachytáva uväzneného daniela. Zamotaný do elektrického oplotku okolo dreveného kolu sa nedokázal už ani pohnúť. Uväznené zviera si všimol nič netušiaci okoloidúci muž, ktorý upratoval okolie lesa so svojím bratom.

 

Hrôzostrašný pohľad na zviera sa naskytol Ľuboslavovi, ktorý sa rozhodol ísť skrášliť okolitý les v Slatinke pri Lučenci. Upratovanie sa však zmenilo na záchrannú akciu. “Moje dnešné upratovanie lesa sa zmenilo na boj o život, našťastie a moju veľkú radosť so šťastným koncom,” poznamenal Ľuboslav. Pre zregionu.sk potvrdil, že sa im najprv zdalo, že zviera je mŕtve. Až neskôr, si všimol, “že ešte sa mu dvíha brucho.” Podľa jeho slov sa “mladý bojovník nevzdal a vydržal až kým sme ho našli, dýchal už len sťažka, dlho takto musel trpieť no dostal druhú šancu.”

Na videu zachytáva uväzneného daniela, ktorý sa zamotal do elektrického oplotku. Krk má obtočený okolo veľké dreveného stĺpu a nedokáže sa už ani hýbať. Vďaka pohotovej reakcii muža sa ho však podarilo oslobodiť a šnúru mu z krku odstránil. Niekoľko minút sa snažili rozrezať drôt, v ktorom bol zamotaný, avšak ako poznamenal, “s takým nožom to vieš ledva odrezať. Ako si s tým má poradiť také zviera.” Počas uvoľňovania zvieraťa ho celý čas muži upokojovali, “kľudne môj malý, nikto ti neublíži.” Na konci záznamu trocha dezorientované zviera okamžite s radosťou začalo utekať späť do lesa. Daniel celý incident našťastie prežil.

Záchranná akcia zasiahla mnohých ľudí, ktorí poznamenali, že nejde o prvý prípad. “Keby sme si toho daniela všimli tak ho určite vyslobodíme tak ako sme to spravili pred asi 2 mesiacmi, kedy sa zamotal o 20 metrov vyššie.” Poukazovali tiež na znečistenie v týchto priestoroch. “Neraz nesiem domov bordel. Dokonca plné vrecia. Všade sú zberné dvory. No, lepšie je to odniesť do lesa, alebo cestou do práce vyhodiť pri ceste. Choré,” dodal Adrián.

Hrôzostrašný pohľad na zviera však nenechal chladných mnohých. “Chúďatko, mal šťastie, že ste ho našli. A aj za upratovanie,” poznamenala Eva. Vzápätí sa pridal ďalší komentujúci: “Super práca chlapci klobúk dole. Zachránili ste mu život.”