Regióny Bratislava Banská Bystrica Košice Nitra Prešov Trenčín Trnava Žilina Top

Prichádza extrémne ochladenie, mínusové teploty, výdatné dažde a sneženie

Počasie na Slovensku sa výrazne zmení. Prichádza dážď a sneženie. Zdroj: Glob.sk/Peter Korček

BRATISLAVA – Peknému, aj keď inverznému počasiu je koniec. Na Slovensku si konečne užijeme poriadnu zimu. Teploty okolo 10 stupňov, slnečné počasie, bez dažďa skončili. Od Kataríny, od štvrtka 25.novembra, nebudú výnimkou teploty pod nulou a sneženie aj v nížinách.

 

Európa počas nadchádzajúceho týždňa zažije zimné a chladné počasie, ktoré konečne preruší doterajší inverzný charakter počasia. “Zmena počasia sa blíži a zasiahne hneď niekoľko európskych krajín, vrátane Slovenska. Ochladzovať sa začne už od pondelka, no skutočná zima v podobe snehových zrážok by na naše územie mala prísť v závere týždňa. V strednej Európe však už bude snežiť hneď po Kataríne.” informuje imeteo.sk a dodáva. “Pondelok síce bude na našom území prevažne oblačný až zamračený a vyskytovať sa budú aj zrážky, ale od utorka príde k zmene. Počas celého pracovného týždňa sa budú maximálne denné teploty pohybovať od +2 do +9 °C. V noci bude takmer na celom území mrznúť a teploty budú klesať na 0 až -7 °C.”

 

Na Slovensku očakávame výraznú zmenu počasia, zrážky a ochladenie. Zdroj: Zoznam.sk / Miro Vacula

Výrazná zmena v charaktere počasia príde na Slovensko od piatka a počas víkendu bude veľa zrážok, aj keď najmä v podobe dažďa. “Sneženie od nadmorskej výšky cca 300 metrov sa očakáva v Čechách, v Poľsku, v Nemecku, či v západnom Rakúsku. Slovensko sneženie zatiaľ nečaká. Na Slovensku bude od piatka prevládať chladné, no upršané počasie. Snežiť bude výlučne na horách. Hranica sneženia bude na našom území približne na úrovni 1200 až 1900 m nad morom. Chladné počasie by v našej oblasti malo pokračovať a sneženie by na našom území malo doraziť najskôr až v závere budúceho týždňa. Ešte výraznejšie ochladenie sa na našom území očakáva na prelome novembra a decembra, s celodennými mrazmi. Iba na juhozápadnom Slovensku by sa teploty mali pohybovať do +4 °C,” konštatuje imeteo.sk.