Regióny Bratislava Top

KONTROVERZNÁ téma opäť na stole: ELEKTRIČKOVÁ TRAŤ popred SND je stále reálnejšia

Vizualizácia. Budúca električková trať popred Slovenské národné divadlo. Zdroj: J&T Real Estate

BRATISLAVA – Bratislavský magistrát sa voľbou mestských poslancov posunul v otázke riešenia električky na Pribinovej ulici, a to popred Slovenské národné divadlo. Mestské zastupiteľstvo prostredníctvom mestských poslancov po vyše roku od posledného balíka schválilo Zmeny a doplnky 07, ktoré môžu do mesta priniesť mnoho zmien. Okrem spomínanej električky prinášajú zmeny aj mnoho iného.

 

Asi najkontroverznejšou témou zasadnutia mestského zastupiteľstva bola trasa električky na Pribinovej ulici. Dôvodom je fakt, že do územného plánu je konečne zanesená práve táto uvažovaná električková trať, ktorá prepojí Petržalskú a Ružinovskú radiálu koridorom po Pribinovej a Košickej ulici. Popri tom má prejsť aj po Námestí M. R. Štefánika pred novou budovou Slovenského národného divadla, čo vyvoláva u časti verejnosti veľký odpor. Podľa predstaviteľov magistrátu má byť práve toto vedenie trate to najlepšie. “Nároky na dopravu v Novom centre, kde sa v najbližších rokoch bude pohybovať až 200 tisíc ľudí denne, budú obrovské a nová električková trať je jediné vhodné riešenie,” uviedli na svojej stránke predstavitelia bratislavského magistrátu. Podľa ich vyjadrenia, na základe podnetov od šéfa rezortu kultúry a Slovenského národného divadla a ich záujmu vo väčšej miere využívať priestor pred divadlom pre hromadné podujatia, pristúpili ku kompromisu a navrhli k trase električky po Pribinovej doplniť dodatočnú obchádzku okolo Slovenského národného divadla.

VEĽKÝ PRIESKUM SPOKOJNOSTI občanov s primátormi a starostami: Hlasujte v ankete a zistite akú dôveru má zástupca vášho mesta alebo obce