Regióny Bratislava Top

MIMORIADNE PÁTRANIE Zmizol MLADÝ podnikateľ! Poštou poslal domov všetky KĽÚČE: Zúfalá priateľka prosí o POMOC

ZDROJ: archív zoznam.sk
ZDROJ: archív zoznam.sk

BRATISLAVA – Zúfalí blízki prosia verejnosť o pomoc. Ich milovaný Daniel sa zo dňa na deň pobalil a odišiel nevedno kam. Podľa vyjadrení jeho partnerky sa mladý podnikateľ rozhodol odísť niekam do prírody vyvetrať si hlavu. Všetko však nasvedčuje tomu, akoby sa neplánoval vrátiť. V obálke totiž poslal priateľke všetky svoje kľúče. 

 

39-ročný Daniel Marko je nezvestný od 10. júna. Naposledy bol videný v pondelok 05.06. krátko po 08:40 v Boroch (Bratislava Lamač). Z kamerových záznamov z bytového domu je zrejmé, že odišiel s bicyklom (BTWIN), turistickým ruksakom, v ktorom mal stan, spacák, pršiplášť a ďalším ruksakom, na ktorom je logo triatlonovej súťaže Ironman. Sused potvrdil, že ho stretol a videl, ako nakladá bicykel do auta. Z kamery je známe, že odišiel z domu o 10:09 na aute Ford tranzit šedej metalízy s poznávacou značkou BL358VX. Vozidlo bolo naložené po strop aj so škatuľami s nábytkom. “Odvtedy o ňom nič nevieme a všetky jeho telefónne čísla sú nedostupné,” zúfa jeho partnerka.

Daniel Marko. ZDROJ: ZÁCHRANNÝ SYSTÉM SLOVENSKO-PÁTRANIE PO OSOBÁCH/FB

Podľa rodiny bolo toho v poslednom období na Daniela veľa, najmä čo sa týka jeho podnikateľskej činnosti. Spočiatku si mysleli, že si šiel len vyvetrať hlavu. “V schránke som si však našla obálku, v ktorej mi poslal všetky svoje kľúče, aj s kľúčmi od auta, na ktorom odišiel,” vysvetľuje partnerka nezvestného Daniela. Ako ďalej dodala, “z pečiatky na obálke sa nám podarilo zistiť, že bola poslaná z pošty vo Veľkých Levároch. Spoločne s jeho mamou sme Daniela nahlásili na Obvodnom oddelení polície v Dúbravke 10.6.2023, od tohto času je oficiálne nezvestný. Polícia sa skontaktovala aj s oddelením v Malackách a tí preverovali okolie Veľkých a Malých Levár. Ja a jeho kamaráti sme sa tiež ešte v ten deň vydali do terénu. V Malých Levároch na Rudave nám v Bufete U Komára potvrdila pani bufetárka, že tam prišiel v pondelok 5.6.2023 na bicykli a kupoval si Radlera v plechovke. To je však naša posledná stopa.”

Daniel meria 186 cm, má vyšportovanú postavu a váži približne 80 kg. Má hnedé oči a hnedé vlasy, ktoré sú na spánkoch prešedivelé. Naposledy mal oblečené čierne tričko s krátkym rukávom,  tmavošedé dlhé nohavice a čierne topánky. Pri sebe mal aj šedý ruksak s logom Ironmann.

Daniel Marko. ZDROJ: ZÁCHRANNÝ SYSTÉM SLOVENSKO-PÁTRANIE PO OSOBÁCH/FB

Ak uvidíte, nájdete hľadanú osobu ihneď volajte linku polície (158) a následne Záchranný Systém Slovensko – Pátranie po osobách +421 948 11 22 33.