Regióny Bratislava Trnava Trenčín Nitra Žilina Banská Bystrica Prešov Košice

Nákladiaky tadiaľto neprejdú! Dobšinský kopec aj cesta Muráň-Červená Skala sú uzavreté

Policajné a hasičské auto na zasneženej cesty počas kalamity.
Dobšinský kopec iaj cesta Muráň-Červená Skala sú uzavreté. Ilustračné foto. ZDROJ: FB/Polícia SR

SLOVENSKO – Horský priechod Dobšinský kopec aj cesta druhej triedy medzi Muráňom a Červenou Skalou sú uzavreté pre dopravu nad 3,5 tony. Na horskom priechode Vyšehrad a na úseku cesty druhej triedy Rudno – Turčiansky Ďur je poľadovica. V stredu ráno o tom informovala Slovenská správa ciest na webe zjazdnost.sk.

 

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty sú zjazdné. Čerstvý alebo kašovitý sneh do trojcentimetrovej hrúbky sa nachádza na úsekoch ciest R1 Kováčová – Kremnička, R3 Trstená – Tvrdošín a R4 Svidník-obchvat. Zelená vlna RTVS upozorňuje, že na diaľnici D1 za Prešovom smerom do Košíc sú v pravom pruhu veľké kusy ľadu.

Zjazdné sú aj cesty prvej až tretej triedy. Ich povrch je prevažne vlhký až mokrý. “Na východnom Slovensku a na severe Slovenska je povrch vozoviek miestami pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do hrúbky jeden až tri centimetre, ojedinele až do štyroch až desiatich centimetrov,” priblížila Slovenská správa ciest.

Vozovky na horských priechodoch sú prevažne pokryté vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu. Podľa Slovenskej správy ciest sú však zjazdné.