NEBEZPEČNÝ GANG Slovákov z východu! Novodobé otroctvo ako biznis

BRATISLAVA – Datoval sa september 2019, keď sa verejnosť dozvedela o rozložení medzinárodnej organizovanej skupiny, ktorá sa zaoberala obchodovaním s ľuďmi. Paralelne vo viacerých krajinách vtedy zasahoval spoločný vyšetrovací tím s názvom „Robotic“, konkrétne v Nemecku, Holandsku a na Slovensku. Páchatelia dnes už poznajú svoje tresty.

 

Dokopy päť Slovákov bolo na území Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska odsúdených na tresty väzenia od štyroch do ôsmich rokov.

Svoju prácu v súvislosti s týmto prípadom odviedla aj slovenská polícia. Na našom území v tom čase muži zákona vykonali domové prehliadky a prehliadky iných priestorov a pozemkov u piatich členov organizovanej skupiny v Michalovciach. „Zaistili rôzne listinné dôkazy, mobilné telefóny a SIM karty, platobné karty, príručný trezor a zlaté šperky, ako aj ďalšie veci dôležité pre trestné konanie. Ide o Slovákov z východného Slovenska vo veku od 46 do 66 rokov, z nich tri sú ženy,“ uviedli.

Podľa zistení tímu sa na území Slovenskej republiky a Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska mali v období rokov 2008 až 2017 dopúšťať trestnej činnosti a to zločinu obchodovania s ľuďmi a obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

„Na území Slovenska na akcii spolupracovali policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii Úradu hraničnej a cudzineckej polície, Mobilnej zásahovej jednotky z Prešova, policajti z OR PZ Michalovce a OR PZ Trebišov. Na území Slovenskej republiky vykonávala dozor nad vyšetrovaním krajská prokuratúra Prešov za aktívnej účasti a podpory Koordinačného centra zriadeného pre tento účel v sídle Eurojustu v Haagu. V najbližšom období sa bude rozhodovať o zaistení majetku páchateľov a o odškodnení obetí obchodovania s ľuďmi,“ dodali.

Viac o téme: gang, páchatelia, polícia, Slováci, slovenská polícia, Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska, vyšetrovací tím Robotic

Súvisiace články