Regióny Bratislava Top

OSTRO KRITIZOVANÁ CESTA v Bratislave: Budú cyklistov zrážať s dverami áut?

BRATISLAVA – Výrazná oprava Vajnorskej ulice sa stretla s kritikou na strane občanov, ale aj dopravného analytika. Zároveň si však ľudia neuvedomujú, že jeden jazdný pruh blokovali odstavené autá od nepamäti. S negatívnymi ohlasmi sa potýka najmä novo vybudovaný pruh pre cyklistov. Reportérka Zoznam.sk oslovila odborníka na dopravu, ale aj bratislavský magistrát.

 

Na bratislavskom hlavnom ťahu v mestskej časti Nové Mesto sa udiali zásadné zmeny. „Bratislavský magistrát v rámci rekonštrukcie Vajnorskej ulice zrušil v časti od ulice Odbojárov až po Novú dobu jeden jazdný pruh. Po novom bude od obrubníka cyklotrasa, potom 75 cm priestor na vystupovanie z vozidiel, nasleduje parkovanie a iba jeden jazdný pruh. Deti a spolujazdci tak budú vystupovať z vozidla smerom k dráhe pre cyklistov a kolobežkárov. Veríme, že sa nikomu nič nestane,“ okomentovali situáciu v statuse na sociálnej sieti v skupine Nové Mesto – náš domov.

Na oko pozitívna zmena sa však stretla s opovrhovaním v očiach širokej verejnosti a moc odlišný názor na riešenie dopravného ťahu nemá ani dopravný analytik. Magistrát si svojou odvedenou prácou stojí.

Galéria
Komentáre ľudí vo facebookovej skupine Nové mesto – náš domov. zdroj: fb Nové mesto
Komentáre ľudí vo facebookovej skupine Nové mesto – náš domov. zdroj: fb Nové mesto
navigate_before
navigate_next

Stanovisko dopravného analytika

Reportérka Zoznam.sk oslovila aj odborníka na dopravu a to dopravného analytika Alexandra Štefucu. „Je to improvizované riešenie, ako všetky iné improvizované riešenia, keď sa na pôvodnú komunikáciu snažíme vtesnať jednak priestor pre cyklistov a aj parkovanie. V tejto konkrétnej situácii na Vajnorskej ulici by som to až tak úplne dramaticky nevidel lebo v prvom rade tam to státie v jednom jazdnom pruhu bolo už predtým na divoko využívané na parkovanie,“ okomentoval zmeny na Vajnorskej ulici. „Takže až k takej zmene tam nedošlo, keďže tam roky stáli autá zaparkované a blokovali jazdný pruh. Teraz tam ešte pribudol aj cyklistický chodník, nakoľko toto bude šťastné riešenie, to úplne odhadnúť neviem. Každopádne cyklisti budú chránení zaparkovanými autami,“ tvrdí Štefuca.

Po zrekonštruovanej ceste sa previezli reportéri zoznam.sk
zdroj: zoznam.sk