Pezinok je na nohách. Rozruch riešia policajti aj poľovníci

PEZINOK – V Pezinku riešia problém s diviačou zverou. Čoraz častejšie sa totiž pohybuje v obytných zónach. Dokazujú to aj na internete zverejnené videá z posledných dní, ktoré zachytávajú, ako sa ulicami mesta počas dňa i v noci prechádza rodinka diviakov. Situáciou, ktorú mesto označilo za eskalujúcu, sa preto zaoberal aj krízový štáb. Ten sa zhodol na nevyhnutnom odlove diviakov.

 

„Zástupcovia mesta, okresného úradu, mestskej polície, Okresného riaditeľstva Policajného zboru Pezinok a poľovníckych združení sa v záujme bezpečnosti spoločne zhodli na radikálnom riešení v podobe intenzívneho odlovu diviačej zveri vo všetkých poľovných revíroch,“ informuje pezinská samospráva na svojom webe. Lov sa bude sústreďovať na jednoročné až trojročné jedince, nie však mláďatá, v jesenných mesiacoch na staršie diviaky.

Zdroj: FB / MPRV

Mestská polícia zároveň zvýši hliadkovanie v okolí školských zariadení. V lokalitách, v ktorých sa divá zver pohybuje najčastejšie, vykonávajú monitoring aj poľovníci. „Potrebné je odlákať zver od obytných zón a nastaviť bezpečné vykonávanie odlovu,“ spresnilo mesto. Krízový štáb sa rovnako zhodol na tom, že je potrebné upozorňovať verejnosť na riziká prikrmovania. To je podľa samosprávy jedným z dôvodov aktuálnej situácie. „Prikrmovanie spôsobuje stratu prirodzenej plachosti diviačej zveri,“ upozornilo mesto.

Viac o téme: diviak, hliadka, krízový štáb, mestská polícia, monitoring, obytné zóny, Pezinok, poľovníci, škola, zver

Súvisiace články