Regióny Bratislava

Polícia upozornila na podvodníkov vydávajúcich sa za falošných zamestnancov

Ilustračné foto. Zdroj: Polícia SR

BRATISLAVA – Policajti upozorňujú na podvodníkov, ktorí sa vydávajú za falošných zamestnancov tradičných povolaní. TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková s tým, že v poslednom období evidujú niekoľko takýchto prípadov.

Na získanie peňazí podľa jej slov využil neznámy páchateľ identitu zamestnanca plynárenskej spoločnosti, ktorý kontroluje merače. Priblížila, že od poškodeného žiadal zaplatenie pre údajný nedoplatok. Ďalší páchateľ sa predstavil ako “elektrikár” a vylákal peniaze za vymenenie poistiek.

Bratislavskí policajti evidujú aj prípad neznámeho páchateľa vydávajúceho sa za policajta. “Poškodenej uviedol, že kontroluje okolie jej bydliska, nakoľko v danej lokalite dochádza ku krádežiam,” poznamenala Šimunková.

Upozornila, aby verejnosť v žiadnom prípade nepúšťala do príbytkov cudzie osoby. Ak žiadajú o umožnenie vstupu, je žiadúce overiť si ich vierohodnosť dôvodov na vstup. Polícia pripomína, že je tiež potrebné o podvodných praktikách upozorniť starších.