Regióny Bratislava Top

POZOR! V obchodoch sa mohol vyskytnúť nebezpečný výrobok: Bežne ho máte doma

Ilustračná foto. Zdroj: Facebook / Polícia SR

BRATISLAVA – Odborníci upozorňujú, že v obchodoch sa objavil nebezpečný výrobok. Bežne ho pritom môžete nájsť takmer v každej domácnosti. Uistite sa, či ste si tento produkt náhodou nezakúpili aj vy.

 

Konkrétne ide o nylonovú špachtľu na servírovanie, značky NAVA NATURE, výrobné číslo 111 21 05 21, pôvodne z Číny. Na výrobok upozornili pracovníci Úradu verejného zdravotníctva, ktorí dostali upozornenie od systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá. Toto oznámenie bolo zaslané z Poľska.

Ide pritom o bežnú naberačku na servírovanie, ktorú ste si mohli zadovážiť aj k vám domov. V tomto výrobku bola podľa odborníkov “laboratórnou analýzou zistená migrácia primárnych aromatických amínov, čo je v rozpore s nariadením EP a Rady č. 1935/2004 o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami, na základe čoho sa výrobok sťahuje z trhu.”

Nebezpečný výrobok.
Nebezpečný výrobok. Zdroj: uvzsr.sk

Výrobok sa pritom mal objaviť aj v našich predajniach Merkury Marketu. Úrady preto začali overovať “stiahnutie uvedeného výrobku z trhu v SR. Keďže sa uvedený výrobok ešte môže nachádzať na trhu v SR” Výrobok sa podľa informácií ešte stále môže nachádzať v predajniach, a preto pracovníci Úradu verejného zdravotníctva odporúčajú “spotrebiteľom, aby tieto výrobky nekupovali, už zakúpené výrobky nepoužívali a prípadne ich vrátili späť do miesta predaja.”

S otázkami sme sa obrátili aj na Úrad verejného zdravotníctva. Správu budeme aktualizovať.