Regióny Bratislava Top

KONČÍ vychýrený podnik, brány ZAVREL aj obchod IKONICKEJ značky! TIETO obľúbené prevádzky TU už nenájdete: Vieme, čo je za tým

Ilustračné foto. Zdroj: Zoznam.sk/Ján Zemiar, úprava regiony.sk

BRATISLAVA – Známa reštaurácia na nábreží Dunaja, ktorá lákala na rebierka a české pivo, krachuje. Z centra hlavného mesta zase ušla legendárna značka. Pridala sa na zoznam tých, ktorých zlákali nákupné centrá. 

Reštaurácia Kolkovna roky fungovala v River Parku na nábreží Dunaja. Vyhľadávanou bola pre chutné tradičné české jedlo a pivo. Na webe však už dnes svieti odkaz, že je trvalo zatvorená a proti firme, ktorá ju prevádzkovala, sa začalo konkurzné konanie. Je to zrejme jej definitívny koniec, do konkurzu totiž posiela spoločnosť Gastro River Park samu seba. Informovali o tom Hospodárske noviny s tým, že sa tak deje po rokoch ekonomických strát. Ako dodali, koncept Kolkovna pochádza z Česka, kde má v Prahe a Brne spolu osem reštaurácií. Deviata funguje v Bratislave v nákupnom centre Eurovea.

Zdroj: Kolkovna River Park

Z centra Bratislavy zase zmizol ikonický obchod s oblečením. Zo Špitálskej ulice v Bratislave, kde sa tiahnu desiatky menších prevádzok, sa vytratila odevná značky Ozeta. Ako poukázali HN, sídlila tam roky, no taktiež sa pridala k aktuálnemu trendu. V centrách miest má legendárna značka už iba zlomok svojich prevádzok, biznis postupne presúva do obchodných centier. Na jej mieste po novom funguje second hand.

Z centra mesta sa vytráca život aj známe značky

Trend presunu do nákupných centier potvrdzujú aj príbehy ďalších prevádzok v centre hlavného mesta. Výnimkou nie je ani Obchodná ulica, kedysi obľúbené korzo na nákupy s množstvom kaviarní a reštaurácií. V poslednom období sa však ulica vyprázdňuje, pričom zlý tieň na ňu vrhá otázka bezpečnosti. Zo známej adresy odišla napríklad aj značka Ozeta, ktorá tam pôsobila v rokoch 2012 až 2020. Po odchode obuvnej firmy CCC vlani odtiaľ odišla aj spoločnosť Deichmann z rovnakého segmentu. Presťahovala sa do obchodného centra nad autobusovou stanicou Nivy.

Vyľudňovanie centier miest nie je špecifickom iba Bratislavy, ba ani Slovenska, ale globálnym trendom. Námestia obzvlášť v menších mestách či večerných hodinách sa tak menia takmer na zóny duchov.