NEČAKANÝ ZVRAT! V dome brata známeho zápasníka MMA našli zbrane, ktoré majú pochádzať z Ukrajiny určené pre podsvetie

RAJKA/BRATISLAVA – Mimoriadna akcia Národnej kriminálnej agentúry v spolupráci s maďarskými zložkami v dome Dušana Škondriča (37) pokračovala do neskorého stredajšieho večera. Brata známeho zápasníka MMA Ilju Škondriča odviedli v putách v rámci policajnej akcie s krycím názvom Parketár. Do luxusnej Škondričovej vily prišli elitní policajti pre biznis s drogami, no narazili tam aj na niečo oveľa závažnejšie..

 

V stredu portál zregionu.sk informoval o veľkom zásahu Národnej kriminálnej agentúry. V rámci akcie Parketár obvinili 16 ľudí z toho 7 zadržali na území Slovenska. “Počas policajnej akcie sme na území Slovenska zadržali sedem podozrivých osôb. V rámci zaisťovacích úkonov sme zaistili omamné a psychotropné látky, lieky, značnú finančnú hotovosť, motorové vozidlá, aj komunikačné prostriedky,” informoval policajný hovorca Michal Slivka s tým, že vyšetrovateľ v stredu vzniesol v tejto súvislosti obvinenie 16 osobám z páchania obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti zločineckou skupinou. O väzbe siedmych obvinených mužov bude preto rozhodovať sudca Špecializovaného trestného súdu, ktorý má už návrh na ich väzobné stíhanie na stole. O tom či skončia siedmi obvinení muži vo väzbe rozhodne sudca zrejme v priebehu piatka.

VEĽKÝ ZÁSAH NAKA V putách skončil brat známeho zápasníka MMA

Ukrajinské zbrane

Akcia Parketár mala medzinárodný presah. Príslušníci NAKA na nej spolupracovali s kolegami z Maďarska a Rakúska. V rámci veľkej razie zasahovali aj v luxusnej haciende brata známeho bojovníka MMA. Elitní policajti v dome Dušana Škondriča na hlavnej ceste smerom do obce Dunakility strávili dva dni. Zásahové komando vstúpilo do domu pre biznis s drogami, no to čo tam objavili zrejme nečakali ani vo sne.

Na mieste totiž zaistili obrovské množstvo strelných zbraní, munície a výbušnín. A to od ostreľovacích pušiek, cez automatické palné zbrane, takzvané samopaly, ako aj množstvo krátkych poloautomatických zbraní, po muníciu, vrátane výbušnín. A nešlo o žiadne staré rárohy, ale o najnovšie modely zbraní. Niektoré výbušniny mali policajní pyrotechnici dokonca odpaľovať priamo na mieste.

Zbrane od Ukrajincov

Dušan Škondrič mal prehovoriť aj o pôvode nájdených zbraní. Počas výpovede mal totiž policajtom povedať, že zbrane mal nakúpiť priamo od Ukrajincov. Podľa jeho slov nejdú zbrane, len armáde bojujúcej na fronte, ale aj rôznym militantom. No a práve títo žoldnieri majú mať rôzne kontakty v podsvetí, alebo medzi vagabundmi a zbrane potom putujú od militantov na čierny trh a naspäť do západného sveta. Škondrič by mal byť aktuálne stále zadržaný v Maďarsku.

Bratia Škondričovci

Dušan Škondrič je brat bývalého profesionálneho zápasníka MMA a v súčasnosti hlavného trénera Octagon Fighting Academy. Ilja Škondrič dlhé roky pracoval a zrejme dodnes pracuje v bezpečnostnej agentúre. Dušan Škondrič taktiež zápasí. Súrodenci majú srbský pôvod. Ilja sa zre zregiony.sk vyjadril, že s bratom aktuálne neudržiava kontakt.

Obaja vyrastali v Dúbravke, kde má Dušan Skondrič aj trvalý pobyt. Sídlo tam má aj jeho spoločnosť Umbrella Comporation s.r.o., ktorej zisky minulý rok narástli o 378% a to z 13 108 eur na 737 823 eur. Firma, ktorá sa v minulosti volala Lemina s.r.o. sa podľa portálu finstat.sk venuje špecializovaným stavebným prácam a ostatným obchodným činnostiam.

Viac o téme: Dušan Škondrič, Ilja Škondrič, mafia, MMA, samopaly, Ukrajina, zbrane, zločinecká skupina

Súvisiace články