Regióny Bratislava Prešov Top

TRAGÉDIA, ktorá trhá SRDCE! Vlado išiel z POHREBU, pred cintorínom ho ZABILO auto: Ľudia odhalili DESIVÉ skutočnosti

Ilustračné foto. ZDROJ: TASR

BRATISLAVA, PREŠOV – Utorok (5.12) bol na našich cestách čiernym dňom. Dopravné nehody si vyžiadali životy dvoch chodcov. Domov sa už nevrátil 51-ročný Vladimír, ktorý išiel z pohrebu v Blatnom (v okrese Senec). Na východe zase nákladiak zachytil staršieho muža, zraneniam na mieste taktiež podľahol. 

Lúčil sa so zosnulým na pohrebe, a len o chvíľu na to ho čakala smrť. V obci Blatné auto smrteľne zrazilo chodca na priechode pre chodcov. K nehode došlo v utorok poobede na ceste, len pár desiatok metrov od cintorína. “Chodec bol už v strede cesty, keď ho mladý chlapec, čo obiehal auto, zrazil,” opísal Dano, ako údajne malo dôjsť k nešťastiu. Podľa miestnych sa nehoda stala osudnou pre 51-ročného Vladimíra, ktorý kráčal z pohrebu. “Odpočívaj v pokoji, Vlado,” poslal posledný odkaz Marek.

Do chodca vrazil, podľa dostupných informácií, len 19-rocný vodič idúci na osobnom aute značky Škoda. Pravdepodobne si ho na priechode nevšimol. “Podľa doposiaľ zistených informácií k ich zrážke malo dôjsť v čase, keď chodec prechádzal po priechode pre chodcov vyznačenom zvislým dopravným značením,” informovala bratislavská krajská polícia. Tá naďalej vyšetruje, ako presne k nehode došlo.

Priechod bez pruhov, chýbajú chodníky, jazdia ako blázni

Miestni obyvatelia však upozorňujú na nebezpečný úsek hneď z viacerých dôvodov. Po tom, čo nedávno na vozovku naniesli nový asfaltový koberec, priechod ešte nie je vyznačený vodorovným značením. “Pýtam sa, prečo nie sú doteraz pruhy a nie je vybudovaný chodník na tak frekventovanej ceste?” adresovala otázku kompetentným Monika.

Ako dodala, po hlavnej ceste, ktorá vedie aj k cintorínu, vodiči jazdia neprimerane rýchlo. “Dostať sa na cintorín je riziko pre vlastné zdravie. Chodník nevybudovaný, cesta doteraz neoznačená. Kamióny a autá na hlavnej ceste nonstop nedodržujú povolenú rýchlosť, jazdia ako po diaľnici,” dodala Monika. “99% vodičov tam nepúšťa chodcov. Odvtedy, ako spravili výjazd na diaľnicu, tak si niektorí vodiči myslia, že sú na okruhu,” pridal sa ku kritike dopravnej situácie Peter.

Nákladné auto zachytilo chodca

Smutnú správu oznámili aj prešovskí policajti v súvislosti s dopravnou nehodou, ku ktorej došlo v utorok (5. 12.) popoludní v obci Fintice v okrese Prešov. Vyhasol pri nej život 64-ročného miestneho muža. “Vodič nákladného vozidla cúval na ulici Na Záhumní, pričom zachytil chodca. Ten pri dopravnej nehode utrpel ťažké zranenia, ktoré boli nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahol,” uviedla krajská polícia v Prešove. Polícia začala trestné stíhanie vo veci trestného činu usmrtenia. Vodič bol podrobený dychovej skúške, výsledok bol negatívny.